Przewidywane składy [6. kolejka]

Przed Wami przewidywane składy na najbliższą kolejkę. Podwójnie punktuje Śląsk Wrocław - nie punktują Lech, Legia i Raków.

Przewidywane składy to podstawa wyboru w LOTTO Fantasy Ekstraklasa. Przed każdą kolejką publikujemy "ramówki" (wstępne przewidywania - środa wieczorem) i wersję ostateczną (piątek około południa). Zachęcamy Was do śledzenia naszych typów, aby zmniejszyć ryzyko zakupu zawodnika, który w najbliższej kolejce nie znajdzie się w pierwszym składzie swojej drużyny. Czytajcie informacje pod grafikami, bo tam staramy się wyjaśniać wątpliwości, zwracać uwagę na istotne punkty i tłumaczyć się z poszczególnych wyborów. Powodzenia!

LEGENDA:

(?) - niepewny gry; szczegóły w informacjach pod grafiką

(M) - młodzieżowiec

(Ż) - zagrożony pauzą w następnej kolejce

(D) - mecz domowy

(W) - mecz wyjazdowy

 


26.08. 15:00 Warta Poznań x Cracovia

Przewidywany skład: Madejski - Ghiță, Jugas, Hoskonen - Jaroszyński, Rapa - Rakoczy (M), Oshima (Ż), Atanasov - Källman, Makuch

Wykluczeni/niepewni gry: Rasmussen (wznowił treningi)

Informacje: tylko względy zdrowotne i taktyczne pod WAR mogłyby sprawić, że trener poszuka roszad. Można analizować różne fragmenty gry zespołu trenera Zielińskiego, ale nie wydaje się, żeby zmiany w podstawie były konieczne. Naturalnie naciska Knap, ale wrócił po niedawnym urazie kostki, więc można ostrożnie zakładać, że nie musi zaczynać. Szczególnie, że Atanasow daje sobie radę.

27.08. 17:30 Jagiellonia Białystok x Górnik Zabrze

Przewidywany skład: Bielica - Janza (?), Janicki, Szcześniak (Ż), Sekulić - Kapralik, Rasak, Yokota, Dadok - Chmarek (M) (?) - Podolski 

Wykluczeni niepewni gry: Nascimento (powrót do treningów z pełnym obciążeniem jest przewidywany po przerwie reprezentacyjnej), Lukoszek (drobny uraz? - w poniedziałek miał wrócić do treningu)

Informacje: Jensen odszedł do Aberdeen, więc, biorąc pod uwagę powrót do zdrowia Janzy, prawdopodobne, że już teraz kapitan wskoczy do składu (opcją też Siplak, który rzekomo wcześniej wrócił do treningów). Gotowy mógłby być już też Pacheco, choć pewnie on prędzej dostanie minuty. Chmarek pod nieobecność Lukoszka wciąż może pełnić rolę młodzieżowca, choć oczywiście jest też Olkowski.

27.08. 17:30 Jagiellonia Białystok x Górnik Zabrze

Przewidywany skład: Alomerović - Wdowik, Dieguez, Skrzypczak (?), Sacek (?) - Kubicki, Romanczuk - Naranjo (?), Imaz, Marczuk (M) - Pululu (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Nastić 

Informacje: “czy wygrywasz czy nie, ja i tak zmienię cię” zdaje się nucić trener Siemieniec, bo choć Jaga wygrywa trzy mecze z rzędu, to roszady w składzie dalej są. Każdą da się wytłumaczyć, aczkolwiek ciężko nam je przewidywać nie robiąc kibicowskiej trenerki. Czy Naranjo był lepszy od Łaskiego? Co dał Sacek, czego nie daje Olszewski? (“Podczas procesu treningowego wypracowujemy schematy związane z tym, jak chcemy grać, w jaki sposób ta drużyna ma się prezentować. On (Sacek) dał nam możliwość rozwiązania, czy ona się zmieni? Sytuacja jest dynamiczna, być może Sacek zmieni swoją pozycję. Na pewno jest dla mnie jakąś opcją”) Czy serio Pululu ma sens od 1.minuty? Dlaczego Skrzypczak, a nie Matysik? Czy chodzi o ewentualny transfer? Akurat Nene z ławki może mieć sens, bo mimo przypadkowej bramki, nie jest w super formie.

27.08. 15:00 Korona Kielce x Zagłębie Lubin

Przewidywany skład:
Dziekoński (M) - Briceag (?), Hofmeister, Zator, Godinho - Takać - Nono, Remacle, Deaconu, Strzeboński (M)(?) - Szykawka

Wykluczeni/niepewni gry: Malarczyk, Trojak (wrócili do treningów), Łukowski (kilka miesięcy przerwy, uszkodzone więzadła krzyżowe przednie w kolanie), Briceag (gra, mimo kontuzji), Petrow (uraz achillesa)

Informacje: wyniki i taktyki schodzą na dalszy plan, kiedy w klubie jest taka plaga kontuzji. Kuzera: “Od początku sezonu łatamy, bo mamy bardzo dużo kontuzji. Nie załamujemy rąk. Można mówić, że wyglądamy dobrze, ale nie ma zwycięstw.“ Malarczyk i Trojak wrócili do treningów, ale ciężko powiedzieć czy będą gotowi. Z przodu do gry jest też już Błanik, ale jak sam mówi: “moje przygotowanie fizyczne nie jest jeszcze na najwyższym poziomie”. Czyli może zacznie i zmieni go Strzeboński, a może… - tak, to życzeniowe myślenie - zacznie młody pomocnik i to on dostanie zmianę w trakcie gry. Kiedy zacznie Dalmau, a nie Szykawka? Raczej nie wyjdą na plac obaj. W obliczu problemów kadrowych na boisku możemy zobaczyć… Bartka Kwietnia, który w tym roku uzbierał 70 minut gry. Ale ponieważ Hofmeister bardzo fajnie wyglądał w meczu z Legią, to chyba logiczniejsze, że to on załata dziurę w obronie.

26.08. 17:30 Puszcza Niepołomice x ŁKS Łódź

Przewidywany skład: Bobek (M) - Flis, Monsalve, Louveau - Głowacki, Dankowski - Hoti (?), Mokrzycki - Ramirez, Tejan, Pirulo

Wykluczeni/niepewni gry: Szeliga (powrót po urazie - trenuje już z drużyną) Marciniak (uraz - trenuje indywidualnie)

Informacje: dobry mecz z Pogonią, więc pewnie wielu zmian nie będzie. Opcją Hoti, który był bohaterem po wejściu za Letniowskiego. Do zdrowia wraca też Szeliga, więc powinien dostać minuty. ŁKS w ostatnich dniach dokonał kilku transferów, więc rośnie liczba opcji

 


26.08. 20:00 Piast Gliwice x Ruch Chorzów

Przewidywany skład: Plach - Katránis (?), Mosór (M), Czerwiński, Pyrka (M) - Tomasiewicz, Dziczek - Kądzior (?), Chrapek, Ameyaw (?) - Felix

Wykluczeni/niepewni gry: Wilczek (uraz - wróci po przerwie reprezentacyjnej)

Informacje: wyniki lepsze od gry. Coraz szybciej zmiany dostaje Katranis, Krykun i Ameyaw, więc znaków zapytania jest więcej. Czekamy na powrót Wilczka lub więcej szans dla Kirejczyka. Logiczny wydaje się skład Kądziora.

30.08 18:30 Pogoń Szczecin x Śląsk Wrocław

Przewidywany skład: Klebaniuk (M) - Koutris, Loncar, Lisowski, Wahlqvist - Gamboa, Gorgon (?) - Grosicki, Zahović, Biczachczjan - Kouloúris

Wykluczeni/niepewni gry: Wędrychowski (kontuzja barku - możliwa operacja), Malec (złamany nos), Zech (kontuzja kolana - wróci za 2-3 tygodnie), Stipica (przerwa w grze prawdopodobnie będzie jeszcze dłuższa niż Zecha), Ulvestad (trenuje indywidualnie)

Informacje: kolejny kiepski mecz, ale kadra nie bardzo pozwala na więcej. Opcje zmian w środku są (Kurzawa), ale czy to akurat ta formacja najbardziej zawodzi?

 

26.08. 17:30 Puszcza Niepołomice x ŁKS Łódź

Przewidywany skład: Komar (M) - Jakuba, Sołowiej, Craciun (Ż), Mroziński - Serafin, Stępień - Pięczek (?), Walski (?), Cholewiak - Zapolnik

Wykluczeni/niepewni gry: Kidrić (powrót pod drobnym urazie)

Informacje: ostatnio zaryzykowaliśmy trenerkę i nie trafiliśmy; teraz nie ryzykujemy, ale bardzo liczymy się z tym że te dwie-trzy korekty wiszą w powietrzu (min Pięczek i Walski z ławki…)

25.08. 18:00 Stal Mielec x Radomiak Radom

Przewidywany skład: Posiadała (M) - Abramowicz, Cichocki, Rossi, Grzesik - Alves (?), Donis - Machado, Wolski, Semedo - Henrique (?)

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: pełen mikrocykl zaliczy Alves, którego ostatnio zabrakło z powodu dolegliwości mięśniowych. A skoro będzie gotowy, to zakładamy, że wróci do składu. Cały czas drobne wątpliwości mamy dotyczące występu Henrique. Teoretycznie broni go bramka oraz okazje i statystyki. Rocha jednak mocno naciska i w którymś meczu role się odwrócą.

26.08. 20:00 Piast Gliwice x Ruch Chorzów

Przewidywany skład: Buchalik - Bartolewski, Sadlok (Ż), Szur - Swędrowski, Szymański - Wójtowicz (M), Starzyński (?), Michalski - Szczepan, Steczyk (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Barnowski (choroba)

Informacje: trener szuka, my szukamy, ciężko zgadywać co się wydarzy. Nam się wydaje, że gra na dwójkę z przodu to nie jest pomysł na Piasta, ale nie nam o tym decydować. Można się też zastanawiać czy sadzalny jest Figo, który niewiele daje zespołowi (w naszej, nie trenera ocenie).


25.08. 18:00 Stal Mielec x Radomiak Radom

Przewidywany skład: Kochalski - Esselink (?), Matras, Ehmann (Ż) - Getinger, Gerstenstein (M) - Wlazło, Trąbka, Hinokio, Domański - Szkurin

Wykluczeni/niepewni gry: Pajnowski (uraz mięśniowy?)

Informacje: kontuzjowanego Pajnowskiego zmienił Leandro, ale to chyba nie jest piłkarz na 90 minut z Radomiakiem, więc stawiamy na Esselinka. Czy będą inne roszady? Wydaje się, że jeszcze nie teraz, aczkolwiek motywacyjna ławka dla Piotra Wlazło by nie zaszkodziła.


25.08. 20:30 Widzew Łódź x Śląsk Wrocław
30.08 18:30 Pogoń Szczecin x Śląsk Wrocław

Przewidywany skład: Leszczyński  – Janasik (?), Petkow, Paluszek (?) Bejger (M), Konczkowski - Olsen, Schwarz (?) - Żukowski (?), Leiva - Exposito

Wykluczeni/niepewni gry: Poprawa (kontuzja - trudno określić kiedy wróci), Zohore (trenuje indywidualnie), Borthwick-Jackson (w trakcie odbudowy formy fizycznej), Janasik (“nie wykonuje wszystkich ćwiczeń na treningach, chcemy by był gotowy na mecz”)

Informacje: świetny mecz z Lechem Poznań, więc nie spodziewamy się zmian w składzie. Wątpliwości dotyczą Pokornego, który zszedł już w przerwie. Dobrą zmianę dał Paluszek, a Śląsk przeszedł na trójkę obrońców - tego samego spodziewamy się w najbliższym meczu. Pokrony mógłby jednak zmienić też Schwarza. Dość szybko boisko opuścił też Leiva, ale jego pozycja w wyjściowej XI wydaje się niezagrożona. Po odejściu Jastrzembskiego podobnie można powiedzieć o Żukowskim, choć nieco inne zdanie ma jeden z redaktorów portalu slasknet.com: “Tym razem dałbym odpocząć Mateuszowi Żukowskiemu, który w meczu z Lechem nie wyglądał za dobrze, a swoje braki próbował nadrobić walecznością, ale to trochę za mało jak na tę pozycję. Dlatego też w moim zestawieniu do składu wraca Piotr Samiec-Talar.”. Gdybyśmy mieli na kogoś stawiać w zespole Śląska przed podwójną kolejką to przede wszystkim byłby to Exposito. W dalszej kolejności można pomyśleć o kimś z pary Konczkowski/Żukowski, a później Leivie lub Olsenie, któremu zdarza się wykonywać stałe fragmenty gry. 26.08. 15:00 Warta Poznań x Cracovia

Przewidywany skład: Grobelny – Bartkowski, Szymonowicz (?), Stavropoulos  – Kiełb, Luis (?), Kupczak, Borowski (M) (?) - Savić, Szmyt (M)- Zrelak

Wykluczeni/niepewni gry: Szymonowicz (wrócił już do treningów po urazie głowy, zdaniem trenera ma być gotowy do meczu), Lis (uraz - “ma być gotowy na mecz z ŁKS”), Przybyłko (poważna kontuzja)

Informacje: Żurawski lepiej radzi sobie w roli jokera, więc niewykluczone, że wróci na ławkę. Po przerwie Warta przeszła na formację 4-1-4-1, ale to nie musi oznaczać wielu zmian personalnych. Mimo straty w uzębieniu, zdaniem trenera, Szymonowicz jest w 100% gotowy do meczu. Brzmi ryzykownie, ale skoro trener tak mówi, to przywracamy go do składu. Opcją jest też Pleśnierowicz.


25.08. 20:30 Widzew Łódź x Śląsk Wrocław

Przewidywany skład: Ravas– Nunes, Silva, Szota, Stępiński, – Hanousek - Pawłowski, Przybułek (M) (?), Alvarez, Terpiłowski (?) - Sanchez

Wykluczeni/niepewni gry: 

Informacje:
któryś raz szansę dostaje Klimek, więc może tym razem to on zagra w roli młodzieżowca. To oznaczałoby, że usiadłby też Terpiłowski, przesuwając Kuna do środka. Albo będzie 9/11 albo komplet…


27.08. 15:00 Korona Kielce x Zagłębie Lubin

Przewidywany skład: Weirauch - Grzybek, Kruk(?), Kopacz, Kłudka (M) - Makowski, Dąbrowski - Bohar (?), Bułeca, Chodyna - Kurminowski

Wykluczeni/niepewni gry: Ławniczak (powrót po urazie?), Poletanović (kontuzja - kilka tygodni), Wdowiak (kontuzja ręki)

Informacje: wątpliwości budzi pozycja środkowego obrońcy, gdzie nie znamy dokładnego stanu zdrowia Ławniczaka. Kruk na konferencji stwierdził, że jest gotowy do meczu, więc przywracamy go, mimo urazu, z którym zmagał się w poprzednich tygodniach. Bułeca zagrał na tyle dobry mecz, że powinien utrzymać miejsce w składzie, ale pozycja Bohara/Pieńki nie jest oczywista.

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto