Przewidywane składy [30. kolejka]

Przed Wami przewidywane składy na najbliższą kolejkę. 

Przewidywane składy to podstawa wyboru w LOTTO Fantasy Ekstraklasa. Przed każdą kolejką publikujemy "ramówki" (wstępne przewidywania - środa wieczorem) i wersję ostateczną (piątek około południa). Zachęcamy Was do śledzenia naszych typów, aby zmniejszyć ryzyko zakupu zawodnika, który w najbliższej kolejce nie znajdzie się w pierwszym składzie swojej drużyny. Czytajcie informacje pod grafikami, bo tam staramy się wyjaśniać wątpliwości, zwracać uwagę na istotne punkty i tłumaczyć się z poszczególnych wyborów. Powodzenia!

LEGENDA:

(?) - niepewny gry; szczegóły w informacjach pod grafiką
(M) - młodzieżowiec
(Ż) - zagrożony pauzą w następnej kolejce
(D) - mecz domowy
(W) - mecz wyjazdowy

 28.04. 17:30 Lech Poznań x Cracovia
 

Przewidywany skład: Madejski - Skovgaard, Hoskonen, Ghita (?) - Olafsson, Kakabadze -  Sokołowski, Atanasow, Rakoczy (M) - Makuch (Ż), Kallman

Wykluczeni/niepewni gry: Rasmussen (rehabilitacja, nie wiadomo kiedy wróci), Jugas (zerwane więzadła w stawie skokowym), Jablonsky (chciałby wrócić w marcu na boisko), Śmiglewski (rehabilitacja po operacji, runda z głowy), Knap (ostatnio chory, ale powinien już być dostępny), Oshima (uraz barku, 1-2 tygodnie)

Informacje: ogrywasz lidera, chwilę później przegrywasz z rywalem do utrzymania się w lidze, trener musi reagować, a my musimy odgadnąć w jaki sposób. Po pauzie za kartki mogą wrocić Skovgaard i Kakabadze. Jednocześnie tydzień temu plac już w przerwie opuścili Ghita i Rapa. Już w 66 minucie zeszli Olafsson (bardzo energiczną zmianę dał Jaroszyński. 4PKL DOŚ5/4 - podniósł rękę dając sygnał trenerowi) i Sokołowski. Słaby mecz zagrał Bitri. Trenerzy podkreślają, że nie chcą mieszać w bloku defensywnym, więc próbujemy z zestawieniem z Białegostoku. Podejrzewamy korekty w ofensywie. Może Maigaard dostanie więcej czasu. Rózga też pojawi się na placu Ale w jakim wymiarze czasu? Zgadywanki.

 


27.04. 15:00 Górnik Zabrze x ŁKS Łódź 

Przewidywany skład: Bielica - Janza, Janicki (Ż), Szcześniak, Sekulić - Pacheco, Rasak - Ennali, Czyż, Lukoszek (M) - Kapralik (Ż)

Wykluczeni niepewni gry: Podolski (trenuje, powrót po urazie), Szala (kontuzja)

Informacje: Podolski trenuje, ale w poprzednim tygodniu mówił, że z ŁKS-em co najwyżej wejdzie z ławki. Czy mówił serio - zobaczymy za parę dni. Czyż mimo urazu głowy, też trenuje, więc powinien zacząć w podstawie. Zastanawiamy się, czy trener nie wróci do ustawienia z klasycznym napastnikiem.

 


26.04. 20:30  Jagiellonia Białystok x Pogoń Szczecin

Przewidywany skład: Alomerović - Wdowik, Dieguez, Skrzypczak, Sacek - Romanczuk (Ż), Nene - Hansen, Imaz, Marczuk (M) - Pululu

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: wielki mecz w Białymstoku, w którym powinna zagrać żelazna jedenastka trenera Siemieńca. 

 

29.04. 19:00 Puszcza Niepołomice x Korona Kielce 

Przewidywany skład:
Dziekoński (M) - Pięczek (?), Malarczyk (?), Kwiecień, Zator - Hoffemeister - Trejo (?), Krogstad, Remacle, Podgórski - Szykawka

Wykluczeni/niepewni gry: Petrow (poza grą w rundzie), Nono (zerwane więzadła, dłuższa przerwa),  Czyżycki (poza grą w rundzie, problemy z achillesem) Trojak (ostatnio był już gotowy na awaryjne wejście), Godinho (zerwane więzadła), Takać (odnowiona kontuzja, ma wrócić na 2-3 ostatnie mecze), Trejo, Dalmau, Pięczek (znaki zapytania przy występie)

Informacje: po takim meczu jak z RAD i w tak istotnym spotkaniu jak z PUN, ten skład zasługuje na brak korekt. Jeśli oczywiście sytuacja niczego nie wymusi na trenerze. Bramka Szykawki i postawa Dalmau podczas wszystkich rozgrzewek i gierek pozwala nam z czystym sumieniem zdjąć (?) z nazwiska Białorusina. Jeśli wyjdzie Trojak, a nie Malarczyk przyjmiemy to z pokorą i zrozumieniem. Miłosz już rozgrzewał sie do awaryjnego wejścia, w hierarchi stoi wyżej niż Piotr, kwestia zdrowia, samopoczucia i dyspozycji dnia. Pierwsze badania Trejo i Pięczka nie sugerują nic poważnego, ale jednocześnie zgłosili problemy. Trener mówi “wydaje się, że będą gotowi, ale trzeba brać różne rzeczy pod uwagę”. Łukowski, Briceag i Fornalczyk zgłaszają akces do gry, więc ma trener pole do manewru.

 

28.04. 17:30 Lech Poznań x Cracovia

Przewidywany skład: Mrozek - Andersson, Milić, Blazic, Czerwiński (?) - Sousa (?), Murawski (Ż) - Velde, Marchwiński (M), Szymczak (Ż)(?) - Ishak

Wykluczeni/niepewni gry: Gholizadeh, Hotić, Sobiech (kontuzja), Salamon (kartki)

Informacje: Pereira czy Czerwiński? Sousa czy Karlstrom? Kiedy odpocznie Velde? Zagrają 4 czy 3 z tyłu?

 

28.04. 15:00 Stal Mielec x Legia Warszawa

Przewidywany skład:
Hładun  – Kapuadi (Ż)(?), Augustyniak (Ż), Pankow  - Kun, Wszołek (Ż)  – Elitim, Kapustka -  Gual, Josue - Rosołek (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Kramer (poza grą do końca sezonu), Burch (kilka tygodni), Pekhart (powracający uraz)

Informacje: odstawiamy na bok oceny kibicowskie, wsłuchujemy się zadowolenie trenera (o aktywnej obronie, poprawie pressingu, dochodzeniu do trzeciej tercji) i zastanawiamy się, gdzie mogą nastąpić korekty. Ribeiro, Morishita czy Urbański to nazwiska, które - podobnie jak ostatnio - powinny dawać impuls z ławki. Aczkolwiek jeśli któryś z nich zacznie, też będzie miało to sens. Co z Pekhartem? Jak da radę, to zagra, bo jest potrzebny. No ale w środę nie trenował, a ten uraz wraca do niego nie pierwszy raz. Zacznie i wytrzyma ile się da? Czy nie warto ryzykować i zacznie np Rosołek?

 

27.04. 15:00 Górnik Zabrze x ŁKS Łódź

Przewidywany skład: Bobek (Ż)(M)(?) - Durmisi (Ż), Mammadov, Gulen, Dankowski (Ż) - Janczukowicz (Ż), Mokrzycki (Ż), Louveau (?), Balić - Hoti - Tejan

Wykluczeni/niepewni gry: Pirulo (kartki), Bobek (powrót do zdrowia?), Ramirez (jest zdrowy, decyzja o występie w ostatniej chwili)

Informacje: według informacji z poprzedniego tygodnia Bobek ma już trenować, więc spodziewamy się jego powrotu. Według wypowiedzi trenera na konferencji stan zdrowia Daniego Ramireza jest stabilny, a omdlenie mogło być spowodowane wysokim poziomem insuliny. Hiszpan trenuje indywidualnie, a decyzja o jego występie zapadnie tuż przed meczem.

 


26.04. 18:00 Piast Gliwice x Warta Poznań 

Przewidywany skład: Plach - Mokwa, Mosór (M)(Ż), Huk, Pyrka - Tomasiewicz, Dziczek - Szczepański, Kostadinov (?), Ameyaw - Felix (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Piasecki (kontuzja), Felix (pod znakiem zapytania), Wilczek (w treningu, pod znakiem zapytania), Czerwiński (kartki)

Informacje: dobrze to wyglądało, więc nie spodziewamy się większych zmian. Pytanie brzmi: dlaczego trener tak niechętnie stawia na Kostadinova? O tym na konferencji nie było, ale było o stanie zdrowotnym. Do treningów wrócił Wilczek i jest bliski włączenia do składu. Tymczasem tuż przed meczem problemy zgłosił Jorge Felix. Całość trener podsumował jednak słowami, że ma nadzieję, iż wszyscy poza Piaseckim i Muchą będą do jego dyspozycji.

 

26.04. 20:30  Jagiellonia Białystok x Pogoń Szczecin 

Przewidywany skład: Cojocaru - Koutris (Ż), Malec, Borges, Wahlqvist - Ulvestad, Gamboa - Grosicki (Z), Gorgon, Biczachczjan - Kouloúris

Wykluczeni/niepewni gry: Kurzawa (kontuzja)

Informacje: po kiepskim meczu zmiany miałyby sens, ale z drugiej strony przed Pogonią prestiżowy mecz z liderem. Spodziewamy się, że odpocznie młodzieżowiec, bo wyjazd daleki, a parę dni później finał PP, w którym będzie musiał zagrać w większym wymiarze czasowym. 

 

29.04. 19:00 Puszcza Niepołomice x Korona Kielce 

Przewidywany skład: Zych (M)(Ż) - Koj, Jakuba (Ż), Craciun (Ż), Revenco (?)  - Walski (?), Serafin - Lee (?), Hajda, Tomalski (Z) (?) - Zapolnik (Z)(?)

Wykluczeni/niepewni gry: Cholewiak (kilka miesięcy przerwy), Kidrić (kontuzja), Majchrzak, Mroziński (?)

Informacje: choć PUN wygrała istotny mecz z CRA, to i tak spodziewamy się korekt. Trener Tułacz tak zarządza zespołem, że zawsze szykuje coś nowego. Do tego wraca Serafin. Czekamy też na informacje o zdrowiu Zapolnika, Mrozińskiego i Majchrzaka. Tułacz o Zapolniku “Wygląda to na uraz, będzie diagnozowany przez lekarzy i w poniedziałek powinniśmy więcej wiedzieć. Płacimy za dużą intensywność, determinację, został uderzony korkami w udo. Mamy czas do przyszłego poniedziałku, by się pozbierał na kolejny mecz”

 

28.04. 12:30 Radomiak Radom x Zagłębie Lubin 

Przewidywany skład: Kobylak (M) - Abramowicz (Ż), Rossi (Ż), Vusković, Grzesik - Luizao, Kaput (?) - Machado (Ż)(?), Wolski, Peglow (?) - Jardel

Wykluczeni/niepewni gry: Alves (treningi indywidualne) Rocha (trenuje indywidualnie, jest szansa na występ w tej rundzie), Jordao (kartki)

Informacje: po bardzo słabej porażce w Kielcach, po wypowiedziach trenera i reakcjach kibiców to należałoby wymienić cały skład i zacząć od nowa. Ale tak się nie da i trzeba kleić z tego co jest. Na pewno zabraknie Jordao, bo odpocznie za kartki.

 

27.04. 20:00 Widzew Łódź x Raków Częstochowa 

Przewidywany skład:
Kovacević (?) - Svarnas, Rodin (?), Racovitan - Silva, Tudor (Ż) - Berggren (?), Papanikolau (?) - Koczergin (Ż), Yeboah - Crnac (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Rundić (rehabilitacja, ok 3 tygodni), Plavsic (zerwane więzadło), Ivi Lopez (dodatkowe badania), Arsenić (kontuzja, ok 3 tygodni), Sahinović (kontuzja, ok 4 tygodni)

Informacje: seria 3 remisów i 2 porażek brzmi jak przepis na mocne roszady w składzie. Z drugiej strony ile Szwarga ma możliwości? Wcale nie tak wiele. Najchętniej widzielibyśmy powrót Berggrena do środka, w parze z kim? Z Papanikolau lub wracającym niżej Koczerginem. A wtedy na “10” Yeboah i znów Nowak. Ale ten zestaw nazwisk też już zawodził. Co więcej, Crnac zszedł z boiska na własną prośbę, bo zgłosił drobny uraz. Podobno niegroźny, ale kiedy sztab Rakowa mówi “niegroźny” to nigdy nie wiadomo czy to oznacza 2 dni czy 2 tygodnie. Trener dodał też “2-3 rekonwalescentów wróci na ten mecz, ale nie zdradzę którzy” ;-) Może to być między innymi… Kovacević. Kolejna zmiana na bramce? Z jednej strony szaleństwo i brzmi jak przepis na katastrofę, z drugiej strony zespół w takim momencie potrzebuje pewności i wsparcia z tyłu. Kuciak tego nie daje.

 

27.04. 17:30 Śląsk Wrocław x Ruch Chorzów
 

Przewidywany skład: Stipica - Josema, Szymański (Ż), Stępiński (Ż)- Wójtowicz (M), Dadok - Letniowski, Starzyński - Vlkanova, Novothny, Kozak

Wykluczeni/niepewni gry: Sikora (zerwane więzadła, kilka miesięcy przerwy)

Informacje: są momenty, kiedy RCH coś tworzy, ale potem nie wychodzi. Czy to spowoduje korekty? Niekoniecznie. Natomiast wraca Dadok, wypada Sikora i Kozak chyba zasłużył na plac.

28.04. 15:00 Stal Mielec x Legia Warszawa

Przewidywany skład: Kochalski - Pingot (M), Matras, Esselink (Z) - Getinger (Ż), Jaunzems - Guillaumier (Ż), Wlazło - Hinokio (?), Domański - Szkurin

Wykluczeni/niepewni gry: Leandro (kontuzja, ciężko określić datę powrotu)

Informacje: większość powie “blamaż”, ale niektórzy zauważą, że Stal się odblokowała i strzeliła dwie bramki. Co się wydarzy przed LEG? Wróci Wlazło. Innych nerwowych ruchów nie przewidujemy.

 


27.04. 17:30 Śląsk Wrocław x Ruch Chorzów

Przewidywany skład: Leszczyński  – Janasik (?), Petkow (Ż), Petrow (Ż), Bejger (M), Konczkowski (Ż) - Schwarz, Pokorny (Ż), Leiva - Klimala (?), Exposito

Wykluczeni/niepewni gry: Samiec-Talar (kartki)

Informacje: defensywna taktyka sprawdziła się w meczu z Legią, ale w domu z Ruchem wypadałoby już przejąć inicjatywę. Czy w formacji 5-3-2 jest to możliwe? Nie nam to oceniać.


26.04. 18:00 Piast Gliwice x Warta Poznań

Przewidywany skład: Grobelny – Tiru, Szymonowicz, Bartkowski – Matuszewski (Ż), Maenpaa (?), Kupczak, Mezghrani - Szmyt (M)(?) Luis (Ż) - Zrelak

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: zwycięskiego składu się nie zmienia, ale kilka znaków zapytania pozostaje.

 

27.04. 20:00 Widzew Łódź x Raków Częstochowa 

Przewidywany skład: Gikiewicz – Ciganiks, Żyro, Ibiza (?), Szota (Ż)  – Hanousek, Alvarez, Pawłowski (Ż) -  Nunes, Sanchez, Klimek (M)

Wykluczeni/niepewni gry: Milos (gotowy na Raków?), Kastrati (uraz - spokojnie wprowadzany do zespołu), Kerk (uraz)

Informacje: trener na konferencji zaznaczył, że chcą powoli wprowadzać piłkarzy, wracających po kontuzji. Milos może być już gotowy, ale niewykluczone, że w takim wypadku zacznie jeszcze z ławki (jak Ciganiks w poprzednim tygodniu). 

 

28.04. 12:30 Radomiak Radom x Zagłębie Lubin

Przewidywany skład: Dioudis - Grzybek, Ławniczak, Nalepa, Kopacz - Makowski (?), Dąbrowski - Wdowiak (?), Chodyna - Kurminowski, Munoz (?)

Wykluczeni/niepewni gry: 

Informacje: co musi zrobić Munoz, aby w końcu zacząć w podstawie?

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto