Przewidywane składy [23. kolejka]

Przed Wami przewidywane składy na najbliższą kolejkę.

 

Przewidywane składy to podstawa wyboru w LOTTO Fantasy Ekstraklasa. Przed każdą kolejką publikujemy "ramówki" (wstępne przewidywania - środa wieczorem) i wersję ostateczną (piątek około południa). Zachęcamy Was do śledzenia naszych typów, aby zmniejszyć ryzyko zakupu zawodnika, który w najbliższej kolejce nie znajdzie się w pierwszym składzie swojej drużyny. Czytajcie informacje pod grafikami, bo tam staramy się wyjaśniać wątpliwości, zwracać uwagę na istotne punkty i tłumaczyć się z poszczególnych wyborów. Powodzenia!

LEGENDA:

(?) - niepewny gry; szczegóły w informacjach pod grafiką

(M) - młodzieżowiec

(Ż) - zagrożony pauzą w następnej kolejce

(D) - mecz domowy

(W) - mecz wyjazdowy

 


01.03. 18:00 Cracovia - Warta Poznań
Przewidywany skład:
Madejski - Skovgaard (?), Hoskonen, Bitri (?)  - Jaroszyński (Ż), Kakabadze (Ż) - Rakoczy (M), Atanasov (Ż)(?), Knap (Ż) - Makuch (Ż), Kallman
Wykluczeni/niepewni gry: Rasmussen (rehabilitacja, nie wiadomo kiedy wróci), Jugas (zerwane więzadła w stawie skokowym), Jablonsky (chciałby wrócić w marcu na boisko), Glik (2-3 tygodnie, naderwanie mięśni), Śmiglewski (rehabilitacja po operacji, runda z głowy)
Informacje: absencja Ghity mogła ostatnio zaskoczyć, ale trener mówi “muszę być uczciwy wobec chłopaków, defensywa zagrała na tyle dobrze, że nie chciałem jej zmieniać, takie są koleje losu. Virgil jest zawodnikiem z największym potencjałem, kwestia czasu, kiedy wróci do drużyny”. Do gry gotowy jest Sokołowski, ale Atanasow chyba lepiej zaprezentował się na boisku i być może to on jest bliżej wyjściowego składu. Trener o nowym transferze: “Olofsson jest normalnie w treningu. Będzie w „20” meczowej, jest normalnie przygotowany, by nam pomóc.”

02.03. 15:00 Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Przewidywany skład: Bielica - Janza (?), Szcześniak (?), Szala (M), Sekulić (?) - Pacheco, Rasak - Ennali, Podolski, Kapralik (Ż) - Musiolik (Ż)(?)
Wykluczeni niepewni gry: Janicki (kartki)
Informacje: trzy zmiany w przerwie i porażka zazwyczaj zwiastują zmiany. Pewne jest, że nie zagra Janicki, ale niepewny jest jego zmiennik (Szcześniak / Kostas). Historycznie niepewne miejsce w składzie miał Sekulić, ale czy warto dokonywać tak wielu zmian w bloku defensywnym? Zwłaszcza, że podejrzewamy, że to już czas na Janżę. Z przodu też są możliwości (Kozuki, Czyż…), ale zaryzykujemy, wierząc, że ci zawodnicy dostaną jeszcze jedną szansę.

02.03. 15:00 Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Przewidywany skład:
Alomerović - Wdowik, Dieguez, Skrzypczak, Stojinović (?) - Romanczuk, Nene - Hansen, Imaz, Marczuk (M) - Pululu
Wykluczeni/niepewni gry: Nastić (prawdopodobnie do końca rundy), Sacek (kartki), Caliskaner (uraz, decyzje w ostatniej chwili)
Informacje: wraca Dieguez, ale za kartki wypada Sacek i to jest spory problem, bo Czech dobrze wpisał się w swoją pozycję. Co zrobi trener? Może cofnąć Marczuka, a na jego pozycję rzucić Naranjo, który kilka razy zagrał na prawej stronie. Może “odkopać” Olszewskiego, ale nie przypadkiem ten piłkarz rzadko pojawia się na ławce. Może - i po konsultacjach ku temu rozwiązaniu się skłaniamy - zagrać Stojinovicem, któremu zdarzyło się zagrać na tej pozycji, np 90min w pucharowym spotkaniu przeciwko Warcie. Naturalnie trzeba liczyć się z tym, że po ciężkim boju pucharowym pojawi się potrzeba innych korekt w składzie, ale nie mamy wglądu w markery zmęczeniowe zespołu.

03.03. 15:00 Zagłębie Lubin - Korona Kielce
Przewidywany skład:
Dziekoński (M) - Briceag, Malarczyk, Zator, Godinho - Hofemeister - Fornalczyk (M)(?), Trejo, Nono, Błanik - Szykawka
Wykluczeni/niepewni gry: Łukowski (rehabilitacja, powrót do gierek, około miesiąca przerwy), Petrow (marzec/kwiecień powrót do pracy z pełnym obciążeniem), Kwiecień (uraz mięśniowy, 1-2 mecze przerwy), Trojak (rozcięta głowa w PP), Remacle (kartki)
Informacje: zabraknie Remacle, a to okazja dla Trejo od 1.minuty. Fornalczyk fajnie pokazał się w pucharze i być może to dobry moment, żeby również zaczął od początku. Nie wiemy jak wygląda stan zdrowia Trojaka, ale profilaktycznie nie dokończył meczu w Białymstoku i przy tak krótkiej przerwie można zakładać, że nie będzie gotowy na ligę.

03.03. 17:30  Raków Częstochowa - Lech Poznań
Przewidywany skład: Mrozek - Gurgul (M)(?), Milić, Salamon, Pereira - Karlstrom (Ż), Kvekveskiri (?) - Velde, Marchwiński (M)(Ż), Ba Loua (?) - Szymczak (M)(Ż)
Wykluczeni/niepewni gry: Sousa, Ishak, Dagerstal (urazy?)
Informacje: za Lechem 120 min w PP. Ogromną liczbę minut dostali w tym meczu Hotić i Murawski i dlatego proponujemy, by ci zawodnicy nie wychodzili w pierwszym składzie. Trener pokazał już, że potrafi zaufać Kvekveskiriemu w trudnych meczach.

02.03. 20:00 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Przewidywany skład:
Hładun (?) – Ribeiro, Kapuadi (?), Jędrzejczyk(Ż)  - Morishita (?), Wszołek (Ż)  – Elitim, Augustyniak -  Gual, Josue - Kramer
Wykluczeni/niepewni gry: Pankov (kartki)
Informacje: stracił trener cierpliwośc do Tobiasza, aczkolwiek Hładun nie zagrał na poziomie, który gwarantuje mu miejsce w składzie. Żaden wybór nas na tej pozycji nie zaskoczy. Tradycyjnie znak zapytania można postawić przy obsadzie obrony, szczególnie, że za kartki wypada Pankow. Wraca Josue, więc albo Kapustka zacznie na ławce, albo - co jednak mniej prawdopodobne - zajmie miejsce niepewnego Augustyniaka. Morishita czy Kun? Wiemy czego oczekują kibice, ale nie mamy gwarancji co zrobi trener.

03.03. 12:30 ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice
Przewidywany skład: Bobek (M) - Durmisi, Mammadov, Flis (Ż), Szeliga (Ż) - Pirulo (Ż), Mokrzycki (Ż), Celijas (?), Balić - Ramirez (Ż) - Tejan
Wykluczeni/niepewni gry:
Informacje: wciąż przegrywają, ale chyba odzyskali radość z gry. Nie odbierajmy im jej i nie zmieniajmy wiele w tym składzie.

01.03. 20:30 Ruch Chorzów - Piast Gliwice
Przewidywany skład: Szymański (?) - Holubek, Mosór (M)(Ż), Czerwiński (Ż), Pyrka (M) - Tomasiewicz, Dziczek - Kądzior(Ż)(?), Chrapek (?), Ameyaw - Piasecki (?)
Wykluczeni/niepewni gry: Huk (uraz - nie zagra z Ruchem)
Informacje: Huk nie zagra z Ruchem z powodu urazu, więc znów zagra Holubek. Z myślą o DGW warto jednak pamiętać, że ten zawodnik nie jest już takim pewniakiem jak chociażby Pyrka. Przy pozycji bramkarza stawiamy 3x?, bo trener rotuje w bramce w szokujący sposób. Szymański zachował czyste konto z Cracovią w lidze (niespecjalnie pewny występ), a Plach z Rakowem w PP (imponujące zwycięstwo, na które od dawna czekali). Na konferencji nic w sprawie pozycji nr 1 nie padło. Pozostałe wątpliwości dotyczą ofensywy, bo jest Krykun, Felix i Wilczek. Mamy nadzieję, że najbliższy mecz zaczną na ławce.

02.03. 20:00 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Przewidywany skład: Cojocaru - Koutris, Malec, Loncar, Wahlqvist (Ż) - Ulvestad, Kurzawa - Grosicki (Z), Biczachczjan (?), Przyborek (M) (?) - Kouloúris
Wykluczeni/niepewni gry: Zech (kontuzja, ok 4 tyg)
Informacje: znaki zapytania w ofensywie. Opcją jest Gorgon i Wędrychowski. Ale czy w pressingu z Legią nie przyda się bardziej Wahan? Na to w tej chwili stawiamy, ale to spore wątpliwości.


03.03. 12:30 ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice
Przewidywany skład:
Zych (M) - Koj, Jakuba, Craciun, Mroziński  - Stępień, Serafin (Ż) - Lee Jin-hyun (?), Hajda, Siemaszko (Ż)  - Zapolnik
Wykluczeni/niepewni gry: Cholewiak (kilka miesięcy przerwy), Kidrić (kontuzja)
Informacje: 45 minut Koreańczyka to być może sygnał, że naprawdę spodobał się trenerowi. Wraca Mroziński z pauzy kartkowej, więc należy zakładać, że prosto do składu.

04.03. 19:00 Radomiak Radom - Stal Mielec
Przewidywany skład:
Majchrowicz - Abramowicz, Rossi, Vusković, Grzesik (Ż) - Luizao, Donis - Machado (Ż), Wolski (Ż), Semedo - Jardel (?)
Wykluczeni/niepewni gry: Kaput (3/3 - kartki), Justiniano (2.zespół/kontuzja), Kobylak (2/2 - kartki)
Informacje: czy Rocha wróci z marszu do składu? Mógłby, być może zespół tego potrzebuje, ale być może dla wszystkich będzie lepiej, jeśli wejdzie z ławki.

03.03. 17:30  Raków Częstochowa - Lech Poznań
Przewidywany skład:
V. Kovacević - Svarnas, Arsenić, Tudor - Otieno, Silva - Berggren, Koczergin - Nowak, Yeboah - Crnac
Wykluczeni/niepewni gry: Papanikolau, Lederman, Rundić (rehabilitacja), Pestka, Lopez (trening indywidualny), Plavsic (zerwane więzadło)
Informacje: gorąco zrobiło się w Częstochowie, rada drużyny została wezwana na dywanik, pojawiły się plotki o przesuwaniu zawodników do rezerw. Czy będzie rewolucja w składzie? Wydaje się nam, że nie. Raz, pole manewru jest ograniczone. Dwa, Szwarga musi zmotywować ludzi, którym wierzył do tej pory.

01.03. 20:30 Ruch Chorzów - Piast Gliwice
Przewidywany skład:
Stipica - Josema, Szymański, Stępiński - Wójtowicz (M), Dadok (Ż) - Starzyński, Sikora - Vlkanova , Kozak (Ż) - Szczepan
Wykluczeni/niepewni gry: Moneta, Buchalik, Letniowski
Informacje: dobry mecz w Białymstoku to argument za brakiem korekt.

04.03. 19:00 Radomiak Radom - Stal Mielec
Przewidywany skład: Kochalski - Esselink, Matras, Ehman (Ż) - Getinger (?), Jaunzems - Guillaumier, Wlazło - Strzałek (M)(?), Domański - Meriluoto
Wykluczeni/niepewni gry: Leandro (kontuzja, ciężko określić datę powrotu), Szkurin, Pingot (kartki), Getinger (?)
Informacje: zabraknie Pingota, więc mimo dostępności Hinokio, to Strzałek jak (M) może wybiec w podstawie. Szczególnie, że z meczu na mecz nabiera pewności w swoich zagraniach. Pauzujących piłkarzy w naturalny sposób powinni zastąpić Ehmann i Meriluoto. Nie wiemy jak wygląda stan zdrowia Getingera. Sam po meczu przyznał, że nie jest dobrze, ale dograł spotkanie do końca, więc ufamy, że da się to “rozbiegać” ;-)

02.03. 17:30 Śląsk Wrocław - Widzew Łódź
Przewidywany skład: Leszczyński  – Janasik, Petkow (Ż), Bejger (M), Konczkowski (?) - Łukasik (?), Olsen - Samiec-Talar (Ż)(?), Klimala (?), Leiva (Ż) - Exposito (Ż)
Wykluczeni/niepewni gry: Schwarz, Pokorny (kartki)
Informacje: wypadł środek pola i kadra zrobiła się wąska. Pomoc Łukasik-Rzuchowski wygląda biednie, więc myślimy nad bardziej ofensywną formacją. Czy tak samo widzi to trener Magiera? Na konferencji wspominał, że Klimala czasem będzie musiał się godzić z rolą rezerwowego…


01.03. 18:00 Cracovia - Warta Poznań
Przewidywany skład: Grobleny – Stavropoulos, Szymonowicz, Bartkowski – Matuszewski (?), Luis (Ż), Żurawski (?), Mezghrani - Prikryl (?), Szmyt (M) - Vizinger (?)(Ż)
Wykluczeni/niepewni gry: Zrelak (więzadło - powrót po urazie)
Informacje: czy Warta zagra ofensywniej?

02.03. 17:30 Śląsk Wrocław - Widzew Łódź
Przewidywany skład: Gikiewicz – Silva (?), Żyro, Ibiza, Zieliński (Ż) – Kun, Alvarez (Ż), Pawłowski -  Nunes, Sanchez, Klimek (M)
Wykluczeni/niepewni gry: Terpiłowski (uraz - do końca lutego), Hanousek (uraz - 3 tygodnie)
Informacje: nie spodziewamy się zmian po takim zwycięstwie. A co z Ciganiksem?

03.03. 15:00 Zagłębie Lubin - Korona Kielce
Przewidywany skład: Dioudis - Mata, Ławniczak, Nalepa, Grzybek (Ż) (?) - Makowski (?), Dąbrowski - Chodyna (Ż), Bułeca (?), Pieńko (?) (M) - Kurminowski
Wykluczeni/niepewni gry: 
Informacje: kryzys w Lubinie. Wszystko może się zdarzyć. 

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto