Przewidywane składy [16. kolejka]

Zapominamy o kadrze, bo wraca najlepsza liga świata! Przed Wami przewidywane składy na najbliższą kolejkę. 

Przewidywane składy to podstawa wyboru w LOTTO Fantasy Ekstraklasa. Przed każdą kolejką publikujemy "ramówki" (wstępne przewidywania - środa wieczorem) i wersję ostateczną (piątek około południa). Zachęcamy Was do śledzenia naszych typów, aby zmniejszyć ryzyko zakupu zawodnika, który w najbliższej kolejce nie znajdzie się w pierwszym składzie swojej drużyny. Czytajcie informacje pod grafikami, bo tam staramy się wyjaśniać wątpliwości, zwracać uwagę na istotne punkty i tłumaczyć się z poszczególnych wyborów. Powodzenia!

LEGENDA:

(?) - niepewny gry; szczegóły w informacjach pod grafiką

(M) - młodzieżowiec

(Ż) - zagrożony pauzą w następnej kolejce

(D) - mecz domowy

(W) - mecz wyjazdowy

25.11. 15:00 Raków Częstochowa x Cracovia

Przewidywany skład:
Madejski - Skovgaard, Ghiță (Ż), Jugas (?), Kakabadze (?) - Myszor (M)(?), Oshima (Ż), Atanasov, Knap (M)(Ż), Bochnak - Makuch

Wykluczeni/niepewni gry: Rasmussen (niby blisko, ale przechodzi kolejne badania), Glik (wrócił do treningów, ale potrzebuje jeszcze czasu), Rakoczy (poobijany po reprezentacji)

Informacje: w przerwie na reprezentację, zespół zagrał sparing z Podbeskidziem. Zieliński: “generalnie chodziło o to, by nic złego się nie stało, bo warunki do gry są coraz gorsze”. Pół godziny dostał już Jaroszyński - “Jeszcze widać, że mu brakuje, ale jest jeszcze tydzień do meczu z Rakowem”. Glik wrócił do treningów, ale potrzebuje jeszcze czasu. Z wyjazdów na kadry wracają: Kallman, Hoskonen, Atanasov, Kakabadze, Rakoczy, Śmiglewski. Ostatnio kiedy Atanasow grał w kadrach, to potem odpoczywał. Z kolei Rakoczy wrócił poobijany i zmęczony. “Na razie był u fizjoterapeutów, w piątek będzie trenował z drużyną – informuje szkoleniowiec. - Nie ma nic groźnego, jeśli chodzi o jego zdrowie"


26.11. 12:30 Puszcza Niepołomice x Górnik Zabrze
 

Przewidywany skład: Bielica - Janza (Ż), Janicki, Szcześniak (Ż), Barczak (M)(?) - Pacheco, Rasak - Kapralik, Czyż (?), Yokota (Ż) - Musiolik (?)

Wykluczeni niepewni gry:
Informacje:
kim tym razem trener zaskoczy nas na prawej obronie? Czy znajdzie się miejsca dla Czyża, gdy do składu wraca Podolski? A może Lukas będzie spokojnie wprowadzany z ławki?

24.11. 20:30 Jagiellonia Białystok x Piast Gliwice

Przewidywany skład: Alomerović - Wdowik, Dieguez, Skrzypczak, Olszewski (?) - Romanczuk, Sacek - Naranjo, Imaz, Marczuk (M)(?) - Pululu

Wykluczeni/niepewni gry: Kubicki (uraz, nie zagra do końca rundy), Nastić (wypada do końca rundy), Łaski, Nguiamba (coraz bliżej powrotu), Nene (kartki),

Informacje: Wdowik, Marczuk i Matysik byli na kadrach, Nene wypada za kartki. Jaga zrezygnowała ze sparingu w przerwie reprezentacyjnej, więc mamy mniej danych. Jesus i Afimico pracują z zespołem i będą w kadrze “a jakie decyzje zapadną, dowiedzą się Państwo w piątek

26.11. 15:00 Ruch Chorzów x Korona Kielce

Przewidywany skład: Dziekoński (M) - Briceag (?), Trojak, Malarczyk, Zator - Hofmeister - Konstantyn (M)(?), Remacle, Podgórski - Dalmau (?), Szykawka

Wykluczeni/niepewni gry: Czyżycki (drobne problemy z achillesem), Łukowski (kilka miesięcy przerwy, uszkodzone więzadła krzyżowe przednie w kolanie), Petrow (wypada do końca rundy, konieczność zabieg stawu skokowego i ścięgna achillesa),

Informacje: trener zdecydował, że przerwę reprezentacyjną zespół poświęci na regenerację. Dziekoński doznał wstrząsu mózgu, ale ma dojść do siebie na mecz z Ruchem. Podczas konferencji trener zapowiedział, że nie wyklucza gry na dwóch napastników oraz że “możemy spodziewać się sporych zmian w zestawieniu oraz kadrowych”. To dla nas złe wieści ;-) bo ciężko zgadywać, w którą stronę to pójdzie. Może szansę dostanie Deaconu, Takac, Konstantyn? A może odpoczną Godinho i Nono, żeby zabezpieczyć ich przed wykluczeniem na mecz z Lechem? Ich skille defensywne bardziej przydadzą się spotkanie z Kolejorzem niż z Ruchem. Choć przecież potem są inne ważne mecze, więc równie dobrze mogą “kartkować się” na LPO. Rozrysowaliśmy kilka jedenastek i może niektóre wzbudziłyby uśmiech trenera… Ciężko zgadywać na kogo padnie ;-) ale ryzykujemy z takim eksperymentem.

26.11. 17:30 Lech Poznań x Widzew Łódź

Przewidywany skład: Mrozek - Douglas (?), Milić, Blazic, Pereira - Karlstrom, Murawski - Velde (Ż), Marchwiński (M), Ba Loua - Ishak (Ż)

Wykluczeni/niepewni gry: Salamon (zawieszenie), Dagerstal (staw skokowy - 2-4 tygodnie), 

Informacje: naszym zdaniem to najmocniejszy skład Lecha. W Warszawie zagrał Douglas, ale jest też Andersson, więc to jedyna wątpliwość. Warto odnotować, że do zdrowia wrócili Hotić i Gholizadeh.

 

25.11. 20:00 Legia Warszawa x Warta Poznań

Przewidywany skład: Tobiasz (M)(?) – Ribeiro (Ż)(?), Jędrzejczyk, Pankow - Dias (?), Wszołek  – Elitim, Slisz -  Muci (?), Josue - Pekhart (Ż)

Wykluczeni/niepewni gry: Kapuadi (kartki), Tobiasz (? - późny powrót z kadry), Augustyniak (staw skokowy?); Kramer (opuścił treningi z powodów rodzinnych), 

Informacje: Wszołek, Muci i Slisz wrócili do treningów na pełnych obrotach. Pod drobnym znakiem zapytania może stać występ Tobiasza, który do drużyny dołączy dopiero w czwartek. A przecież Hładun już kilka razy pokazał, że może zagrać. Większy znak zapytania stawiamy przy Augustyniaku, który też opuścił zajęcia z powodu kontuzji. Na treningu zabrakło też - z powodów osobistych - Kramera. Kapuadi wypada za kartki. 

4.11. 18:00 ŁKS Łódź x Zagłębie Lubin

Przewidywany skład: Arndt (?) - Tutyskinas (?), Monsalve (?), Marciniak (Ż), Dankowski (Ż) - Szeliga (?)(Ż), Mokrzycki, Louveau (Ż), Ramirez (Z) - Tejan (?), Janczukowicz

Wykluczeni/niepewni gry: Letniowski (rehablitacja)

Informacje: do treningu z zespołem powrócili zmagający się niedawno z problemami zdrowotnymi Pirulo, Nacho Monsalve, Anton Fase, Piotr Janczukowicz, Dawid Arndt, Adrian Małachowski oraz Grzegorz Glapka. To daje możliwości. Tejan musi zacząć, ale czy to znaczy, że Jurić usiądzie?

 

24.11. 20:30 Jagiellonia Białystok x Piast Gliwice

Przewidywany skład: Plach - Holubek, Mosór (M) (Ż), Czerwiński (Ż), Pyrka (M) - Chrapek (?)(Ż), Dziczek - Kądzior, Szczepański (?), Felix - Ameyaw 

Wykluczeni/niepewni gry: Katranis (czerwona kartka), Krykun (pęknięta kość oczodołu - nie zagra w tej rundzie), Hateley (uraz?)

Informacje: wykartkowanych powinni zastąpić Holubek i Chrapek. Opcją Wilczek, który wraca po kontuzji.

 

25.11. 17:30 Pogoń Szczecin x Stal Mielec

Przewidywany skład: Cojocaru - Koutris, Malec, Zech, Wahlqvist - Ulvestad (Ż), Kurzawa - Grosicki (Z), Gorgon, Biczachczjan (Z) - Kouloúris

Wykluczeni/niepewni gry: Wędrychowski (kontuzja barku), Lisowski (uraz - kilka tygodni)

Informacje: najmocniejszy skład Pogoni.
 

26.11. 12:30 Puszcza Niepołomice x Górnik Zabrze

Przewidywany skład: Zych (M) - Jakuba (Ż), Sołowiej, Craciun (Ż)(?),  Mroziński - Serafin (?), Stępień  - Pięczek, Hajda (Ż), Siemaszko (Ż) - Zapolnik

Wykluczeni/niepewni gry: Komar (już powoli trenuje), Kidrić, Majchrzak (poza grą w tym roku), Craciun (dwa pełne mecze w kadrze)

Informacje: po tak ważnej wygranej, jak wyjazdowa z Wartą, teoretycznie nie powinno wiele się zmienić. Ale trener Tułacz zawsze zmienia ;-) a my próbujemy odgadnąć jak bardzo. Pytanie czy do gry będzie Craciun, gracz kluczowy dla zespołu, ale będący po intensywnie spędzonym zgrupowaniu. Podobno zdrowy jest już Serafin (?), jeśli tak, to zakładamy, że z marszu wraca do składu.

 

27.11. 19:00 Radomiak Radom x Śląsk Wrocław

Przewidywany skład: Posiadała (M) - Abramowicz, Rossi, Cestor, Grzesik (Ż) - Donis, Luizao - Lisandro Semedo (?), Wolski (?), Edi Semedo - Henrique (Ż)

Wykluczeni/niepewni gry: Alves (wypada na rundę jesienną), Machado (raczej nie zagra w tej rundzie), Kaput (kartki)

Informacje: istotna informacja -  do gry będzie już Wolski. Za kartki wypada natomiast Kaput, ale w jego miejsce może wskoczyć Donis. Pytanie czy powrót Wolskiego to ławka Castanedy czy jednak przesunięcie na lewo, a ławka Lisandro

*breaking news: jak podaje Szymon Janczyk z Weszło Galca opuszcza Radom! Jak to wpłynie na skład? Nie mamy pojęcia, ale chyba teraz nerwowe ruchy nie są nikomu potrzebne.

 

25.11. 15:00 Raków Częstochowa x Cracovia

Przewidywany skład: V. Kovacević - Rundić, Racovitan, Tudor - Plavsić, Drachal (M)(?) - Lederman, Koczergin - Nowak, Kittel (?) - Crnac (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Ivi Lopez (planowany powrót do trenigów w styczniu), Zwoliński (5 tygodni), Svarnas (wrócił do treningów), Papanikolau (ok 12 tygodni), Yeboah (ok 3 tygodni), Pestka (ok 8 tygodni), Arsenić (bardzo bliski powrotu), Berggren (kartki)

Informacje: coraz bliższy powrotu jest Svarnas i Arsenić, za to do listy nieobecnych dołączył Yeboah. Trener mówi o wielu mikrourazach, ale nie zdradza szczegółów. 

26.11. 15:00 Ruch Chorzów x Korona Kielce

Przewidywany skład: Kamiński - Bartolewski (Ż), Sadlok, Szur (?), Michalski (Ż) - Steczyk (?), Swędrowski,  Podstawski (Ż), Kozak - Feliks (?), Szczepan (Ż)

Wykluczeni/niepewni gry: Wójtowicz (ok 11 tygodni), Kasolik, Szymański (kartki)

Informacje: niewesoła jest sytuacja Ruchu, wyników nie ma, Kasolik i Szymański wykartkowali się, a zabieg przeszedł Wójtowicz i już nie zagra w tej rundzie.25.11. 17:30 Pogoń Szczecin x Stal Mielec

Przewidywany skład: Kochalski - Leandro, Matras, Ehmann  - Getinger, Gerstenstein (M) - Wlazło, Trąbka - Wołkowicz, Domański - Szkurin (Ż)

Wykluczeni/niepewni gry: Esselink (kartki)

Informacje: w sparingu ze Stalą Rzeszów zagrali już Wlazło i Pajnowski; nienajgorzej pokazał się też Hinokio. Cała trójka będzie naciskać na skład, ale nie musi się to udać z marszu. Aczkolwiek jeśli Wlazło jest gotowy, to jego powrót byłby logiczny.

 

27.11. 19:00 Radomiak Radom x Śląsk Wrocław

Przewidywany skład: Leszczyński  – Macenko (Ż), Petkow, Bejger (M), Janasik - Schwarz, Pokorny (Ż) - Samiec-Talar, Olsen (Ż), Ince (?) - Exposito (Ż)

Wykluczeni/niepewni gry: Poprawa (kontuzja - trudno określić kiedy wróci),  Leiva (czerwona kartka)

Informacje: wykartkowanego Leivę najpewniej zmieni Ince, choć opcją może być też Szwedzik.


25.11. 20:00 Legia Warszawa x Warta Poznań

Przewidywany skład: Grobelny – Pleśnierowicz (?), Szymonowicz (Ż), Tiru – Matuszewski (?), Żurawski (?), Kupczak, Bartkowski (Ż) -Prikryl (?), Szmyt (M) (Ż) - Eppel

Wykluczeni/niepewni gry: Przybyłko (poważna kontuzja), Zrelak (więzadło - 4 miesięce), Luis, Stavropoulos (powrót po urazach?)

Informacje: w wygranym sparingu z Lechem zagrał Kiełb, ale nie było w kadrze Stavropoulosa i Miguela Luisa. Szmyt grał w kadrze, więc mamy potwierdzenie, że jest zdrowy. 

 

26.11. 17:30 Lech Poznań x Widzew Łódź

Przewidywany skład: Ravas – Ciganiks, Żyro, Silva, Milos, – Hanousek, Alvarez, Kun -  Nunes, Sanchez, Pawłowski (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Szota (uraz - do końca rundy), Kerk (rehabilitacja), Ibiza (powrót po urazie)

Informacje: boczni obrońcy wracają do gry po zawieszeniu. W poprzednim meczu błysnął Nunes, więc pewnie zostanie w składzie. 10 minut dostał też Pawłowski, więc podejrzewamy, że będzie od razu wprowadzany do gry.

4.11. 18:00 ŁKS Łódź x Zagłębie Lubin

Przewidywany skład: Weirauch (M) (?) - Grzybek, Ławniczak, Kopacz, Kłudka (M)(?) - Makowski (?), Dąbrowski - Chodyna (?), Bułeca, Wdowiak - Kurminowski

Wykluczeni/niepewni gry: Dioudis (zawieszenie do końca rundy)

Informacje: na bramkę do końca rundy będzie musiał wskoczyć Weirauch lub Burić, bo zawieszony jest Dioudis. W ostatnim czasie doświadczony Bośniak siadał na ławce pierwszej drużyny, ale młodzieżowiec regularnie grał w rezerwach i dlatego spodziewamy się, że to on może zacząć w podstawie. Po jednomeczowej przerwie mógłby też wrócić do niej Chodyna, ale to życzeniowe myślenie.

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto