Przewidywane składy [1.kolejka]

Przed Wami przewidywania składów na najbliższą kolejkę. Przed zatwierdzeniem transferów w LOTTO Fantasy Ekstraklasa, koniecznie sprawdźcie, czy Wasi zawodnicy są awizowani do gry w pierwszym składzie.

Przewidywane składy to podstawa wyboru w LOTTO Fantasy Ekstraklasa. Przed każdą kolejką publikujemy "ramówki" (wstępne przewidywania - środa wieczorem) i wersję ostateczną (piątek około południa). Zachęcamy Was do śledzenia naszych typów, aby zmniejszyć ryzyko zakupu zawodnika, który w najbliższej kolejce nie znajdzie się w pierwszym składzie swojej drużyny. Czytajcie informacje pod grafikami, bo tam staramy się wyjaśniać wątpliwości, zwracać uwagę na istotne punkty i tłumaczyć się z poszczególnych wyborów. Powodzenia!

LEGENDA:

(?) - niepewny gry; szczegóły w informacjach pod grafiką

(M) - młodzieżowiec

(Ż) - zagrożony pauzą w następnej kolejce

 

Przewidywany skład: Hrosso (?) - Ghiță, Hoskonen, Jugas - Jaroszyński, Bochnak - Rakoczy (M), Atanasov, Oshima - Källman, Makuch

Wykluczeni/niepewni gry: Rasmussen (rehabilitacja przeciąga się, rokuje się, że wróci do treningów w sierpniu), Kakabadze (powinien być gotowy na RAD), Myszor (powrót do lekkich treningów, powinien być gotowy za 2-3 tygodnie)

Informacje: skład z próby generalnej, czyli sparingu ze słowackim Ruzomberokiem, powininen być plus minus tym, który zobaczymy w sobotę w Mielcu. Kilku piłkarzy wznowiło treningi i niedługo też będą do dyspozycji trenera. Rakoczy i Jaroszyński też świeżo wrócili po drobnych urazach. Największą zagadkę stanowi obsada bramki. W sparingach Madejski i Hrosso grali mniej więcej po równo, a w podstawie na ostatni mecz wyszedł Polak. Jak mówi trener “My z trenerem bramkarzy już mniej więcej wiemy, ale bramkarze dowiedzą się w tym tygodniu.”

[!] Pamiętajcie, że mecz 2.kolejki #CRALEG został przełożony.
 

Przewidywany skład: Bielica - Siplak, Janicki, Jensen, Sekulić - Yokota, Rasak, Pochcioł (M) (?), Olkowski - Podolski -  Krawczyk

Wykluczeni niepewni gry: Nascimento (rehabilitacja - do gry we wrześniu?), Janza (uszkodzenie łąkotki w kolanie - miesiąc/dwa miesiące przerwy), Pacheco (złamany palec - do klubu wróci w przyszłym tygodniu)

Informacje: w obliczu kontuzji Erika Janzy, skład powinien złapać Siplak. W środku pola niegotowi są Nascimento i Pacheco, więc niewykluczone, że zagra tam któryś z młodzieżowców. W sparingach najczęściej na tej pozycji pojawiał się 19-letni Pochcioł, który podobno już w poprzednim sezonie był bliski debiutu w pierwszym zespole. Opcją mógłby być też Kolanko lub bardziej doświadczony Wojtuszek (już bez statusu młodzieżowca). Docelowo limit minut może pomóc wypełnić 21-letni Lukoszek, ale to skrzydłowy, a tam opcji nie brakuje.

Przewidywany skład: Alomerović - Nastić, Stojinović, Dieguez, Olszewski - Wdowik, Romanczuk, Nene, Marczuk (M) - Imaz, Pululu

Wykluczeni/niepewni gry: 

Informacje: trener przyznał przed sobotnimi sparingami “to nie jest tak, że ta sama jedenastka, która wyjdzie w pierwszym składzie w sobotę, wybiegnie na murawę również w meczu z Rakowem” i to nas martwi, bo mamy świadomość, że sztab ma kilka opcji do wyboru, a my musimy w nie trafić. Ostatnio Jaga zagrała w ustawieniu 4-4-2, więc być może to jest trop pierwszy. Druga sprawa, że na prawej obronie sprawdzany był… Sacek (grywał tak w Sparcie). A do gry są jeszcze Skrzypczak, Matysik, Lewicki, Kubicki…

Przewidywany skład: Forenc (?) - Briceag , Trojak, Malarczyk, Zator - Petrow - Nono, Deaconu - Łukowski, Podgórski - Szykawka (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Błanik (kontuzja, “nie zagra także w pierwszych meczach o ligowe punkty”)

Informacje: sprawdzian generalny z Termalicą był zamknięty dla kibiców, ale z tego co rozumiemy, były to pierwsze minuty Dalmau i Remacle na boisku. Z Hiszpana będą mieli kibicę pociechę, ale zaryzykujemy, że to nie jest jeszcze piłkarz na pierwszy skład, bo na ten trzeba u Kuzery zasłużyć. Kuzera (za Damian Wysocki, emkielce.pl): “U nich nie ma przypadku, problemów z piłką. Działamy, ale nie pozostało zbyt wiele czasu. Staramy się przekazać im nasz sposób gry, zasady i tożsamość. Musimy zadbać o ich mental, aby pasowali do grupy, do której trafili. Dla nich to nowe środowisko, nowa liga, dlatego potrzebują chwili, ale otwierają się z każdym dniem” Intryguje nas obsada bramki, bo o ile Forenc jest numerem jeden, to nie jest młodzieżowcem. A gdzieś te minuty trzeba wyrabiać. 

[!] Pamiętajcie, że mecz 2.kolejki #KORRCZ został przełożony.
 

Przewidywany skład: Bednarek - Douglas, Blažič (?), Milić, Pereira - Karlstrom, Murawski - Velde, Marchwiński (M) (?), Ba Loua - Szymczak (M) (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Salamon (zawieszenie), Dagerstal (nieobecny na zgrupowaniu - wrócił do treningów), Kwekweskiri (uraz ręki)

Informacje: w sparingach na środku obrony sporo grał Czerwiński, ale pod koniec swój czas dostał też Blazić. Alan jest dość “nudnym” wyborem na tej pozycji, ale może bezpieczniejszym. Podobnie wygląda sytuacja z Ba Louą, który mógłby zostać w podstawie, bo Hotić na razie zagrał tylko 20 minut w sparingach. Niewiele więcej czasu na boisku spędził Ishak i dlatego spodziewamy się, że Szwed będzie spokojnie wprowadzany do zespołu po problemach zdrowotnych. Nie zmienia to faktu, że rzekomo Szymczak również nie jest w wybitnej dyspozycji po kontuzji. Dostępny jest także Sousa, który mógłby wskoczyć na 10-tkę.

Przewidywany skład: Tobiasz (M) – Ribeiro , Augustyniak, Jędrzejczyk - Kun, Wszołek – Slisz, Elitim -  Josue, Muci (?) - Pekhart (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Kapustka (ma być gotowy w przyszłym tygodniu), Nawrocki (uraz plus saga transferowa)

Informacje: wygrana w Superpucharze nie ułatwiła nam zadania, bo po okresie przygotowawczym spodziewalibyśmy się Guala od początku. Kramera zresztą też. Ma trener kilka ciekawych opcji, ale dziś bazujemy na meczu z Rakowem. Runjaić przyznaje, że w związku z pucharami możliwe są rotacje. 

[!] Pamiętajcie, że mecz 2.kolejki #CRALEG został przełożony.
 

Przewidywany skład: Bobek (M) - Głowacki, Marciniak, Monsalve, Dankowski - Hoti, Mokrzycki (?), Ramírez - Szeliga, Tejan (?), Pirulo

Wykluczeni/niepewni gry: Jurić (uraz - od poniedziałku ma być w treningu), Kowalczyk (nie pojedzie do Warszawy - “dajemy mu odpocząć po Mistrzostwach Europy”)

Informacje: trener zdradził na konferencji, że Kowalczyk nie pojedzie do Warszawy. Argumentował to zmęczeniem po Mistrzostwach Europy, ale niewykluczone, że są też inne powody. Nie wnikamy w to i stawiamy na Mokrzyckiego, który dobrze zna szatnię ŁKS-u. Nie mamy pewności, czy na ataku wyjdzie nowy nabytek - Kay Tejan - czy Piotr Janczukowicz.

Przewidywany skład: Plach - Katránis, Mosór (M), Czerwiński, Pyrka (M) - Tomasiewicz, Dziczek - Krykun (?), Chrapek, Ameyaw - Wilczek

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: dużo mówiło się o ewentualnym odejściu Ariela Mosóra, gdy młodzieżowiec nie pojawił się w składzie na kluczowy sparing z Ruchem Chorzów. Jak udało nam się ustalić, obrońca przygotowuje się z drużyną do startu sezonu Ekstraklasy. W okresie przygotowawczym Kądzior dość często wchodził z ławki - czyżby trener wyżej stawiał Felixa/Krykuna? Nowy nabytek Piasta nieźle prezentował się w sparingach, a w meczu z Lechem Poznań może zaoferować więcej w pressingu/grze defensywnej.

Przewidywany skład: Stipica - Koutris, Zech, Malec, Wahlqvist - Gamboa, Łęgowski (M) - Grosicki, Zahović, Wędrychowski (M) - Kouloúris

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: w sparingach powtarzało się ustawienie z dwójką napastników (Zahović i Koulouris) i Wędrychowskim na skrzydle. Grek dołączył do zespołu na tyle wcześnie, że nie powinien mieć problemu, by zagrać w większym wymiarze czasowym. Na skład naciska Biczachczjan, a także Kurzawa i Kowalczyk.

Przewidywany skład: Komar (M) - Jakuba, Sołowiej, Craciun (?), Mroziński - Serafin, Hajda (?)- Cholewiak, Siemaszko, Zapolnik - Kidrić

Wykluczeni/niepewni gry: Pięczek, Hajda (kwestie zdrowotne, czekamy na informacje)

Informacje: przed Żubrami debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej, a przed nami debiut w odgadywaniu składu trenera Tułacza. Z pomocą naszego Tomka i przyjaciół z Puszczy układamy takie zestawienie i czekamy na raport zdrowotny dot. Pięczka i Hajdy. Jeśli będą gotowi, to oni powinni wyjść w podstawie. Jeśli nie, to pewnie w środku zobaczymy Walskiego, a w defensywie Craciuna. Konferencja jest niestety dopiero w piątek o 15:30

Przewidywany skład: Bąkowski (?)(M) - Abramowicz, Rossi , Cichocki, Jakubik - Kaput (?), Donis (?) - Castaneda, Wolski, Semedo - Henrique

Wykluczeni/niepewni gry: Helder Sa (kontuzja, przerwa kilka tygodni), Leandro, Sarmiento (drobne urazy, powinni lada chwila być gotowi), Grzesik (“Jest już w treningu w pełnym obciążeniu. Ale chcemy go mieć na mecze o punkty” oraz “martwi mnie, że w zasadzie stracił cały okres przygotowawczy”), Okoniewski (nie grał w ostatnim sparingu, ale podobno ma być gotowy na 1.kolejkę), Rocha (“nie jest jeszcze gotowy na cały mecz”)

Informacje: jest kilka problemów zdrowotnych, jest kilka znaków zapytania. Rocha nie jest jeszcze gotowy na 90 minut. A kto stanie między słupkami? Zakładaliśmy, że Bąkowski, jeśli za bardzo nie podpadł trenerowi swoim ostatnim występem (“najbardziej niepokoją mnie błędy indywidualne, a zwłaszcza błędy bramkarzy”). Do rozgrywek zgłoszony został jednak też Majchrowicz. Radomiak pewnie chciałby go sprzedać, ale na razie nie ma ofert. Czysto piłkarsko to pan Filip wygrywa rywalizację w bramce, choć jak podkreślił trener nie brał udziału w dwóch ostatnich treningach. W środku pola też ma trener pole manewru. “Wolski to bardziej 10 niż 8, a jeśli masz Castanedę i Wolskiego, to musisz znaleźć jeszcze dobrą 6”.

Przewidywany skład: Kovacević - Rundić, Svarnas, Arsenić - Silva (?), Tudor - Lederman , Papanikolau - Yeboah (?), Cebula (?) - Zwoliński (?)

Wykluczeni/niepewni gry:  Ivi Lopez (kilka miesięcy leczenia), Andan Kovacević (kontuzja)

Informacje: tradycyjne wróżenie z fusów, bogactwo wyboru plus rotacje związane z pucharami. Uczymy się trenera Szwargi, ale biorąc pod uwagę już przełożony mecz 2.kolejki zalecamy Wam ogromną ostrożność przy wyborach z Rakowa, bo tu mogą się dziać rzeczy niepojęte. Co więcej trener przyznał na konferencji, że poza Ivim i Andanem “mamy kilka problemów”. Nie zdradził jednak jakich. Do zespołu dołączył Sonny Kittel, ale trzeba poczekać, aż się zaadoptuje do zespołu.

[!] Pamiętajcie, że mecz 2.kolejki #KORRCZ został przełożony.
 

Przewidywany skład: Bielecki (?) - Bartolewski, Sadlok, Baranowski, Szywacz - Sikora (?), Sedlak - Wójtowicz (M), Foszmańczyk, Starzyński (?) - Szczepan

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: sporo zmian w klubie, sporo nowych twarzy. Do tego niewielu piłkarzy z dużym doświadczeniem ekstraklasowym. Nam też brakuje doświadczenia w przewidywaniu składu Niebieskich, ale z pomocą naszych specjalistów od 1.ligi ułożyliśmy taką jedenastkę. Bierzemy też do siebie uwagę, że trener Skrobacz może wyjść trójką z tyłu i wtedy Wójtowicz i Bartolewski obstawią wahadła. Do gry chętni są jeszcze Letniowski czy Długosz. Zagadką jest obsada bramki, bo Ruch sprowadził swojego starego bramkarz, Buchalika. Wydaje się jednak, że Bielecki jest na tyle ważną postacią w zespole, że nie straci składu. Na pytanie czy Starzyński jest gotowy na 90 minut, trener odpowiedział “zobaczymy” :-) a o sytuacji kadrowej dodał tylko “mamy swoje drobne problemy, ale mam nadzieję, że nie są to poważne urazy. Na pewno jednak nie wszyscy są przed pierwszym meczem do naszej dyspozycji” 

Przewidywany skład: Kochalski - Pajnowski (?), Matras, Ehmann - Getinger, Gerstenstein (M) - Wlazło, Trąbka (?), Wołkowicz (?), Domański - Skhurin (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Skhurin (złamał nos w ostatnim sparingu, ale wg słów trenera będzie gotowy na ligę, prawdopodobnie zagra w masce)

Informacje: sporo nowych twarzy w zespole i przez to dużo wątpliwości w jakim tempie zostaną wprowadzeni do pierwszego zespołu. Kiereś w rozmowie z hej.mielec.pl przyznał, że nowi piłkarze potrzebują czasu na wkomponowanie się w zespół i dopracowanie kwestii motorycznych. Pajnowski czy Esselink? Close call. Wg słów trenera, Ilja Skhurin powinien być gotowy, ale będzie musiał zagrać w masce.

Przewidywany skład: Leszczyński (?) – Jastrzembski, Petkow, Bejger (M), Konczkowski - Olsen, Rzuchowski - Samiec-Talar, Leiva, Żukowski - Exposito (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Poprawa (uraz - nie będzie gotowy na pierwszy mecz)

Informacje: trwa rywalizacja na bramce. Leszczyński i Trelowski grali podobną ilość minut w sparingach, ale minimalną przewagę ma starszy zawodnik, który częściej zachowywał też czyste konto. Na lewej obronie cały obóz przygotowawczy pracował Jastrzembski, który na własne życzenie ma występować na tej pozycji: “Bardzo dobrze się czuję w nowej roli. Poprosiłem trenera, żeby grać na lewej obronie. Powiedziałem mu, że chcę popracować nad defensywą”. W sparingach dobrze prezentował się Żukowski, który zdaniem osób związanych ze Śląskiem, powinien zacząć w pierwszym składzie. Saga transferowa z Exposito nie ułatwia zadania, ale na ten moment wszystko wskazuje na to, że Hiszpan zostanie w Śląsku do końca kontraktu. Trener Magiera poinformował zawodnika, że nie pozwoli mu więcej opuścić klubu. Dodatkową motywacją dla Erika ma być opaska kapitańska. Sezon wypadałoby zacząć z kapitanem w składzie, więc stawiamy na Exposito, licząc, że myślami jest we Wrocławiu.

 

Przewidywany skład: Lis – Kupczak, Szymonowicz, Pleśnierowicz (?) – Kiełb, Miguel Luis, Żurawski (?), Bartkowski - Savić, Szmyt (M)- Vizinger (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Zrelak (uraz - trenuje indywidualnie - 10-14 dni do powrotu- “na RCZ ma być gotowy”), Stavropoulos (uraz - połowa sierpnia - “na RAD ma być gotowy na pewno - może na RCH”), Kopczyński (uraz - druga połowa sierpnia), Matuszewski (uraz - sierpień / wrzesień)

Informacje: w poprzednim sezonie i w okresie przygotowawczym Warta grała trójką stoperów. Problem jest taki, że zaczyna brakować środkowych obrońców. W sparingach często grali młodzi Pleśnierowicz / Jakubowski / Przybyłko, ale czy to oni będą stanowić o defensywie Zielonych? A może trener cofnie do obrony Kupczaka? Ale kogo wtedy umieści w środku: Żurawskiego czy Maanenpę? Sporą zagadką jest także pozycja napastnika, bo w sparingach nie grał kontuzjowany Zrelak, a Vizinger może nie być wystarczająco przygotowany, by zagrać od pierwszej minuty. Z drugiej strony trener na konferencji niejako zdradził, że pod nieobecność Zrelaka zagra właśnie Chorwat.

Przewidywany skład: Ravas– Silva, Szota, Stępiński, – Nunes (?), Hanousek, Kun,  Klimek (M) – Alvarez, Pawłowski, - Terpiłowski (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Milos, Tkacz (w tym tygodniu wracają do treningów), Sanchez (trenuje od zeszłego tygodnia - “wierzę, że będziemy mogli z niego skorzystać w meczu z Puszczą”)

Informacje: w sparingach na wahadle zmieniał się Fabio Nunes z Ciganiksem. W ostatnim meczu towarzyskim pierwsze minuty złapał także Sanchez, ale czy to znaczy, że zagra od początku w lidze? Trener “wierzy, że będą mogli z niego skorzystać”, ale to mało konkretne.

Przewidywany skład: Dioudis (?) - Grzybek, Ławniczak (?), Kopacz, Kłudka (M) - Dąbrowski, Poletanović - Bohar, Mróz, Chodyna - Kurminowski (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Mata (kontuzja - będzie pauzował przez dłuższy czas), Dioudis (?)

Informacje: w sparingach częściej współpracował duet Kopacz-Ławniczak, ale tego drugiego mógłby też zastąpić Nalepa. Na ataku częściej grywał Kurminowski, ale w ostatnim sparingu tajemniczo zniknął z kadry. Dochodzą nas słuchy, że był to tylko odpoczynek i będzie gotowy na początek sezonu. Munoz nie grał w sparingach, więc nie spodziewamy się, żeby miał zagrać od początku - potwierdził to trener Fornalik na konferencji prasowej. Nie mówił natomiast nic na temat Dioudisa, który rzekomo opuścił ostatni trening. Nie wiemy jednak, czy jest to coś poważnego, czy kontynuacja problemów zdrowotnych z poprzedniego sezonu, gdy większość meczów grał z kontuzją kolana.

Photo by Josh Eckstein on Unsplash

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto