FANTASY RAPORT - po 5. kolejce

Janusz Juszczuk, Adam Arbart, Jakub Błaszczykowski - oto liderzy. Zapraszamy na przegląd wydarzeń i najważniejszych rankingów w FANTASY EKSTRAKLASIE
 
To już tradycja, że liderzy w Fantasy Ekstraklasie zmieniają się co kolejkę - piąta runda spotkań za nami, piąty lider. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanął Janusz Juszczuk, menedżer klubu Na Wypasie FC.
 
Ogromny tłok na czele rankingu. Między pierwszym klubem a dziesiątym jest jedynie 10 punktów różnicy. Przypominamy, że do tej klasyfikacji zliczają się dwie najbliższe kolejki (6. i 7.). Nagrodą dla najlepszego menedżera w sierpniu jest oficjalna piłka meczowa z podpisem wybranego piłkarza PKO Ekstraklasy.
 
Adam Arbart, menedżer klubu FC Liść Pod Dębem, w klasyfikacji generalnej jest czwarty, ale w EKSTRAKLASA CUP - pierwszy.
1. runda (3. kolejka). FC Liść Pod Dębem - HFC Haarlem 66:57
2. runda (4. kolejka). FC Liść Pod Dębem - CIOTKA 1 51:34
3. runda (5. kolejka). FC Liść Pod Dębem - LKS SOKÓŁ WOLA 61:42
 
Dwa tygodnie temu podrożał o 0,1 mln, po ostatnim weekendzie o 0.2 mln. Dante Stipica, bramkarz Pogoni Szczecin, od czterech kolejek zachowuje czyste konto, to i cena na liście transferowej rośnie. Patryk Tuszyński goli nie zdobywa, Flavio Paixao również, podobnie Fabian Serrarens, Krzysztof Drzazga i Carlitos, aczkolwiek temu ostatniemu szans nie daje trener Vuković. Ceny zatem spadają.
 
W TOP 3 weekendu mamy tylko piłkarzy Wisły Kraków. 4:0 z ŁKS Łódź zrobiło swoje.
Vukan Savićević najpierw asystował przy golu Pawła Brożka, a poźniej zdobył piękną bramkę z dystansu. Pod koniec pierwszej połowy tego spotkania David Niepsuj wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Macieja Sadloka i uderzeniem głową pokonał bramkarza. W zeszłym roku Paweł Brożek pożegnał się z Wisłą z myślą o emeryturze. Szybko wrócił i udowadnia, że jest jednym z lepszych napastników w PKO Ekstraklasie (dwa gole).
 
Guilherme wrócił do składu Jagiellonii i od razu pokazał to, z czego słynął. Po jego dokładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ivan Runje głową wpakował piłkę do siatki. Na giełdzie transferowej widać zainteresowanie Walerianem Gwilią. Dwie asysty po stałych fragmentach gry już ma na koncie, a kolejne pewnie niebawem. Już dzisiaj pojawia się dylemat - wziąć do składu Zvonimira Kożulja czy może młodego Sebastiana Kowalczyka. Nowy kapitan Pogoni w meczu z Koroną zdobył ładnego gola i zapewnił „Portowcom” 3 punkty.
 
9 celnych podań na 11 prób (jedno niecelne zakończyło się golem Savicevicia), 2 podania kluczowe (1 asysta) - 5 pojedynków, wszystkie wygrane (100%), 2 odbiory. To wszystko w 33 minuty. Jakub Błaszczykowski, rezerwowy w meczu Wisła Kraków - ŁKS Łódź.

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto