FANTASY RAPORT - po 3. kolejce

Marian Siewiera, Jakub Stasiak, Darko Jevtić - oto liderzy. Zapraszamy na przegląd wydarzeń i najważniejszych rankingów w FANTASY EKSTRAKLASIE

KLASYFIKACJA GENERALNA
Liderzy zmieniają się co kolejkę - trzecia runda spotkań, trzeci numer 1. Tym razem na najwyższym stopnień podium wdrapał się Marian Siewiera z Kaszewic, menedżer klubu Tajfun MSK. Nie był to jakiś spektakularny awans jak tydzień temu (z 3386. miejsca na 1.), bo jedynie o trzy pozycje. - Obawiałem się trochę tej kolejki, bo miałem w zespole trzech zawodników Lecha Poznań, w tym Darko Jevticia na kapitanie, a Kolejorz jechał do Łodzi na mecz z dobrze prezentującym się ŁKS. Wszystko, no prawie wszystko, potoczyło się zgodnie planem - opowiada Pan Marian, zwracając uwagę na to „prawie wszystko”. - Przyszedł już czas na zakup Daniego Ramireza (to on zdobył gola z Lechem - red.). I tak za długo zwlekałem - podkreśla. - Korzystając z okazji, chciałbym pozdrowić wszystkich uczestników ligi prywatnej o nazwie, no właśnie, chyba za bardzo nie mogę powiedzieć jej głośno, bo trochę niecenzuralna (śmiech) - kończy Pan Marian.

RANKING DRUŻYN OD 2. KOLEJKI
Tutaj też zmiana na pozycji lidera. Jakub Stasiak, menedżer klubu Meczet golenice, w dwóch ostatnich kolejkach zdobył aż 158 punktów. Tysiące zespołów biorących udział od początku edycji nie może pochwalić się takim wynikiem.

KLASYFIKACJA SIERPNIA
Przypominamy, że 3. kolejka była pierwszą w rankingu sierpnia, zatem zwycięzca trzeciej rundy spotkań - Mariusz Łuczejko (Grodzisko Hoczew 8) - został pierwszym liderem tej klasyfikacji. Nagrodą dla najlepszego menedżera w sierpniu jest oficjalna piłka meczowa z podpisem wybranego piłkarza PKO Ekstraklasy.

EKSTRAKLASA CUP
To dopiero pierwsza runda EKSTRAKLASA CUP, więc nie będziemy odliczać drużyn z kompletem wygranych, a napiszemy jedynie, że w tej edycji do rozgrywki zapisało się 4051 ekip.
Jest wśród nich aktualny lider klasyfikacji generalnej. Sprawdzamy jego pojedynek.

Varsovia - Tajfun MSK 31:64

DO GÓRY, DO DOŁU
Ceny 15 piłkarzy poszybowały, natomiast 20 spadły. Najwięcej zyskali Ci menedżerowie, którzy mieli w składzie Darko Jevticia (2.2 mln - 2.4 mln), Daniego Ramireza (2.0 - 2.2) i Łukasza Brozia (1.7 - 1.9). Tymczasem największe spadki zanotowali Flavio Paixao (3.0 - 2.8),  Carlitos (4.0 - 3.8) i Martin Konczkowski (2.8 - 2.6).

TOP 3 WEEKENDU (10, 9, 9)
Piłkarze Cracovii przerwali niekorzystną passę i odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo. Duży wkład w tę wygraną miał Cornel Rapa i jego „główka” z 56. minuty meczu z Rakowem Częstochowa.
Być może już w 3. kolejce poznaliśmy bramkę rundy jesiennej. W meczu Arki z Koroną
Adam Deja posłał prawdziwą bombę z 35 metrów, po czym piłka po palcach bramkarza Pawła Sokoła wylądowała w okienku. Żeby było ciekawiej, ten sam zawodnik mógł 15 minut później zaprezentować nam kolejnego kandydata do głosowania na trafienie rundy. Piłka po jego potężnym strzale z rzutu wolnego obiła słupek. Było blisko.
Tydzień temu
Darko Jevtić zdobył największą liczbę punktów (13) i znalazł się w TOP 3 WEEKENDU. Tym razem największy architekt udanego startu Lecha Poznań w tym sezonie zdobył 9 pkt., a w sumie ma ich już 28 i jest najlepiej punktującym piłkarzem w konkursie Fantasy Ekstraklasa.

FANTASY EKSPERT NA TROPIE
Takiego Pedro Tiby jeszcze nie widzieliśmy. Pomocnik Lecha jest w niesamowitym gazie, „wykręcając” przy okazji rewelacyjne liczby. W trzech kolejkach wykonał łącznie 208 podań, z czego 182 były to zagrania udane - to najlepszy wynik w lidze. Dodajmy jeszcze do tego 10 podań kluczowych. Warto też wspomnieć, że jego InStat Index za mecz z Wisłą Płock - wygrany 4:0 - wyniósł aż 376. To iście europejski wynik.
Trzeci występ, drugie czyste konto.
Dante Stipica wyczynia cuda. Tydzień temu pokazał Kamilowi Antonikowi z Arki Gdynia, że przed młodym napastnikiem jeszcze dużo nauki, a w niedzielę doprowadził do łez Jorge Felixa, broniąc z bliska jego strzał. Strzał, który mógł - i powinien - zapewnić Piastowi 3 punkty.
To był istne wejście smoka.
Victor Moya Martinez zwany Chuca, pojawił się w końcówce poniedziałkowego meczu Wisła Kraków - Górnik Zabrze (1:0) i w ostatniej akcji meczu, 94. minucie, doprowadził kibiców przy Reymonta do ekstazy, strzelając zwycięską bramkę.  

LICZBY
63 004 - ponad tyle drużyn bierze udział w zabawie a to jeszcze nie koniec. Czy już wspominaliśmy, że edycja jesienna trwa prawie do Świąt Bożego Narodzenia?
6 - tylu młodzieżowców Lecha Poznań zagrało w spotkaniu z ŁKS Łódź. Przy okazji warto dodać, że tytuł Młodzieżowca Miesiąca trafił do Roberta Gumnego, a jego głównym konkurentem był Kamil Jóźwiak. Obaj Lech Poznań.
20 i 15 - najbliższa, 4. kolejka startuje w piątek, o godzinie 20:15.

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto