Ruszamy z nową edycją!

Ruszamy z nową edycją!

Myślisz, że znasz się na Ekstraklasie? Wiesz, którzy piłkarze błysną w najbliższej rundzie? Teraz masz możliwość to sprawdzić w Oficjalnej Fantasy Ekstraklasie.

Zasady zabawy są bardzo proste. Kupujemy 15 piłkarzy, grających na co dzień w PKO Ekstraklasie, jedenastu z nich desygnujemy do składu podstawowego, dając jednemu z nich funkcje kapitana (punktuje podwójnie). Po starcie rozgrywek przed każdą kolejną kolejką możemy robić to, co każdy menedżer robić powinien - kupować i sprzedawać zawodników, zmieniać kapitana i ustawienie piłkarzy na boisku. Na najlepszych uczestników naszej zabawy czekają nagrody.  

1. TWORZENIE DRUŻYNY  

Kupujemy piętnastu piłkarzy (2 bramkarzy, 5 obrońców, 5 pomocników, 3 napastników), pamiętając, że musimy zmieścić się w budżecie, który wynosi 30 wirtualnych złotych, a także o tym, że z jednego ligowego klubu może się znaleźć w naszej drużynie co najwyżej 3 graczy! Po zakupie 15 piłkarzy decydujemy, którzy będą grać w podstawowym składzie, a którzy powędrują na ławkę rezerwowych. Żeby zawodnika z rezerwy przesunąć do składu podstawowego, musimy najechać kursorem na jego koszulkę, złapać ją i przeciągnąć (mechanizm drag&drop) w miejsce zawodnika na diagramie boiska, który zostanie rezerwowym. Kolejnym krokiem jest wybór kapitana (punktuje podwójnie) i jego zastępcy (punktuje podwójnie, jeśli nie zagra kapitan).  

2. LIGI PRYWATNE  

Każdy uczestnik zabawy może założyć własną ligę prywatną i zaprosić do niej znajomych lub innych uczestników konkursu. Każda liga prywatna ma swój własny ranking. Są dwa rodzaje lig prywatnych - klasyczne i head-to-head. W tych pierwszych o kolejności w lidze decyduje suma punktów w konkursie, natomiast w drugich - co kolejkę zdobywamy do klasyfikacji ligi albo 3 punkty (zwycięstwo), albo 1 (remis). To wszystko zależy od tego, jak zakończy się nasz pojedynek z innym uczestnikiem ligi.  

3. REZERWOWI  

W rezerwie zawsze będziemy mieć bramkarza i trzech zawodników z pola. Jeżeli podstawowy bramkarz nie zagra, punktować za niego będzie bramkarz rezerwowy – jeżeli oczywiście grał w kolejce. W przypadku zawodników z pola liczy się kolejność. Pierwszeństwo w zastępowaniu niegrających zawodników z pierwszego składu ma rezerwowy z numerem 1. Jeżeli nie grał ktoś ze składu podstawowego, a także pierwszy rezerwowy, to do punktacji zaliczać się będą zdobycze rezerwowego z numerem 2 itd.  

4. NAGRODY  

Dla zwycięzcy całej edycji konkursu przygotowano następujące nagrody: zegarek Aztorin Ekstraklasa, Football Manager, FIFA 20 i podwójne zaproszenie na Galę Ekstraklasy. Na Gale Ekstraklasy będzie się mógł wybrać także uczestnik, który w klasyfikacji generalnej zajmie drugie miejsce. Ponadto w innych rankingach są do wygrania oficjalne piłki Ekstraklasy, gry Football Manager i FIFA 20 czy zestawy gadżetów wybranego klubu. Na pewno ucieszą się z nagrody zwycięzcy 16 lig klubowych. Każdy z nich otrzyma oryginalną koszulkę meczową z autografem wybranego przez siebie piłkarza. Koniecznie zaglądajcie do działu WIADOMOŚCI. To tam będą się pojawiać informacje o kolejnych nagrodach.

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto