Przewidywane składy [15. kolejka]

Przed Wami przewidywane składy na najbliższą kolejkę. 

Od tego tygodnia przestajemy robić wyraźny podział na składy ramowe i ostateczne. Po prostu przewidujemy co może wydarzyć się w jedenastkach naszych zespołów i zgodnie z grafikiem aktualizujemy informacje do 3 godzin przed dead-linem gry.

Przewidywane składy to podstawa wyboru w LOTTO Fantasy Ekstraklasa. Przed każdą kolejką publikujemy "ramówki" (wstępne przewidywania - środa wieczorem) i wersję ostateczną (piątek około południa). Zachęcamy Was do śledzenia naszych typów, aby zmniejszyć ryzyko zakupu zawodnika, który w najbliższej kolejce nie znajdzie się w pierwszym składzie swojej drużyny. Czytajcie informacje pod grafikami, bo tam staramy się wyjaśniać wątpliwości, zwracać uwagę na istotne punkty i tłumaczyć się z poszczególnych wyborów. Powodzenia!

LEGENDA:

(?) - niepewny gry; szczegóły w informacjach pod grafiką

(M) - młodzieżowiec

(Ż) - zagrożony pauzą w następnej kolejce

(D) - mecz domowy

(W) - mecz wyjazdowy

10.11. 20:30 Cracovia x Śląsk Wrocław

Przewidywany skład:
Madejski - Skovgaard, Ghiță (Ż), Hoskonen, Kakabadze - Rakoczy (M)(Ż), Oshima (Ż), Atanasow (?), Bochnak - Makuch, Kallman (?)


Wykluczeni/niepewni gry: Rasmussen (niby blisko, ale przechodzi kolejne badania), Jaroszyński (?), Glik (naderwanie mięśnia przywodziciela, 3 tygodnie)

Informacje: zespół znów zagrał czwórką, ale nie miało to żadnego wpływu na jakość czy skuteczność gry. Zieliński: “Graliśmy poprawnie, odcięliśmy praktycznie Górnika od piłek na Yokotę. Ale naszym problemem jest to, że od dłuższego czasu nie potrafimy sobie stwarzać sytuacji i ich wykorzystywać. Można powiedzieć, że jesteśmy tacy trochę bezzębni”. Co to oznacza na mecz z liderem? Być może tyle, że wróci zespół do większego doświadczenia i spokoju, bo niedokładności i błędy młodych mogą zostać szybko wykorzystane przez Śląsk.

 

12.11. 12:30 Stal Mielec x Górnik Zabrze

Przewidywany skład: Bielica - Siplak, Janicki, Szcześniak (Ż), Sekulić (Ż)(?) - Pacheco, Rasak - Kapralik, Czyż (?), Yokota (Ż) - Musiolik (?)
Wykluczeni niepewni gry: Podolski (uraz - treningi indywidualne - blisko powrotu)
Informacje: zdrowy Pacheco to pewniak. Kapralik wyróżniał się z Cracovią, więc najpewniej też. Gdyby trener chciał wystawić młodzieżowca, to ucierpieć może Sekulić. Jeśli Janza będzie już gotowy (trenuje już z drużyną), na ławce usiądzie Siplak.

11.11. 20:00 Korona Kielce x Jagiellonia Białystok

Przewidywany skład:  Alomerović - Wdowik, Dieguez, Skrzypczak, Sacek - Nene (Ż), Romanczuk - Naranjo, Hansen (?), Marczuk (M) - Imaz (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Kubicki (uraz stawu skokowego, nie zagra do końca rundy), Nastić, Łaski (kontuzje)

Informacje:  Imaz dostał tylko 20 minut w Rzeszowie, Pululu był z zespołem, ale poza kadrą. Jak to wpłynie na wybory ligowe? Cóż, twardy orzech do zgryzienia. Ostrożnie zakładamy, że obaj mogą już wrócić, bo docelowo tak to powinno wyglądać. Ale dlaczego zatem Pululu nie dostał choćby kwadransa w PP?  A przecież Hansen świetnie się prezentuje, więc z dwójki Jesus/Afimico może od 1.minuty zacząć tylko jeden. Nie mamy też wglądu w markery zmęczeniowe po Pucharze Polski, więc nie wiemy w jakiej formie wrócili piłkarze z Rzeszowa.

11.11. 20:00 Korona Kielce x Jagiellonia Białystok

Przewidywany skład:
Dziekoński (M) - Godinho (Ż), Trojak, Malarczyk, Zator - Hofmeister - Czyżycki, Nono, Remacle, Podgórski (?) - Szykawka


Wykluczeni/niepewni gry: Łukowski (kilka miesięcy przerwy, uszkodzone więzadła krzyżowe przednie w kolanie), Petrow (wypada do końca rundy, konieczność zabieg stawu skokowego i ścięgna achillesa)

Informacje:  ostatnio odpoczął Podgórski, ale docelowo chyba lepiej żeby wrócił do podstawy. Czyim kosztem? Czyżyckiego? Znowu Deaconu? Poza tym zespół wygląda dobrze i z wypowiedzi trenera można wnioskować, że korekty nie są tu potrzebne.

12.11. 17:30 Legia Warszawa x Lech Poznań

Przewidywany skład: Mrozek - Andersson, Milić, Blazic, Pereira - Karlstrom, Murawski - Velde (Ż), Marchwiński (M), Ba Loua - Ishak

Wykluczeni/niepewni gry: Salamon (zawieszenie), Dagerstal (staw skokowy - 3-6 tygodni), Sobiech (uraz - 2 tygodnie)

Informacje: najmocniejszy skład Lecha.

12.11. 17:30 Legia Warszawa x Lech Poznań

Przewidywany skład:
Tobiasz (M) – Ribeiro (Ż)(?), Augustyniak, Jędrzejczyk - Kun (?), Wszołek  – Elitim, Slisz -  Muci (?), Josue - Kramer (?)


Wykluczeni/niepewni gry: 

Informacje: mieliśmy być mądrzejsi po spotkaniu w LKE - nie jesteśmy. Trzecia wygrana z rzędu, każda na innym froncie, trzecia bez straty bramki. A w niedzielę prestiżowe spotkanie z Lechem. I jak to trener poukłada? Kluczowe znaki zapytania to zestawienie trójki w obronie (powrót Ribeiro? - ostatnie dwie ławki były logiczne ze względu na kartki, ale może powody były też inne); lewe wahadło (wczoraj Kun charakternie, a na Ba Louę być może ważniejszy obrońca, a nie ofensywniejszy Dias); partner Josue (Gual czy Muci - mówimy Muci, ale czy Albańczyk nie wejdzie na zmęczonego Lecha?), i obsada szpicy (wczoraj Tomek aktywnie, ale bez piłek)

11.11. 15:00 ŁKS Łódź x Piast Gliwice

Przewidywany skład: Arndt (?) - Szeliga (?), Monsalve, Marciniak (Ż), Dankowski - Głowacki, Mokrzycki, Louveau (Ż), Ramirez (Z) - Jurić, Janczukowicz

Wykluczeni/niepewni gry: Letniowski (uraz?)

Informacje: do kadry wracają Tejan i Fase, ale to nie musi oznaczać zmian w składzie, który był bliski wyrwania punktu Śląskowi.
 

11.11. 15:00 ŁKS Łódź x Piast Gliwice

Przewidywany skład: Plach - Katranis (Z), Mosór (M), Czerwiński (Ż), Pyrka (M) - Tomasiewicz (Ż), Dziczek - Kądzior, Szczepański (?), Felix - Ameyaw

W
ykluczeni/niepewni gry: Wilczek (wrócił do treningów - do gry po reprezentacjach), Krykun (pęknięta kość oczodołu - nie zagra w tej rundzie)

Informacje: ile dobrych zmian musi dać Szczepański, by dostać szansę w pierwszym składzie?

 

12.11. 15:00 Pogoń Szczecin x Raków Częstochowa

Przewidywany skład: Cojocaru - Koutris, Malec, Zech, Wahlqvist - Ulvestad (Ż), Kurzawa (?) - Grosicki (Z), Gorgon, Biczachczjan (Z) - Kouloúris

Wykluczeni/niepewni gry: Wędrychowski (kontuzja barku), Lisowski (uraz - kilka tygodni), Kurzawa (kartki)

Informacje: czy trener się obraził na Ulvestada za czerwoną kartkę? Mało prawdopodobne. Mogą być lekko zmęczeni, bo pełnym pierwszym składem zagrali we wtorek w PP. Kurzawa czy Gamboa?
 

10.11. 18:00 Warta Poznań x Puszcza Niepołomice

Przewidywany skład:
Zych (M)(?) - Jakuba (Ż)(?), Sołowiej, Craciun (Ż),  Mroziński - Hajda (?)(Ż), Stępień  - Pięczek, Poczobut, Siemaszko (Ż) - Zapolnik


Wykluczeni/niepewni gry: Komar (już powoli trenuje), Zych, Jakuba, Stępień (?),

Informacje: trener odmówił odpowiedzi na temat zdrowia zawodników. Powiedział, że decyzje zapadną po ostatnim treningu.
 

13.11. 19:00 Ruch Chorzów x Radomiak Radom

Przewidywany skład: Posiadała (M) - Abramowicz, Rossi, Cestor, Grzesik (Ż) - Kaput (Ż), Luizao - Lisandro Semedo (?), Castaneda, Edi Semedo - Henrique

Wykluczeni/niepewni gry: Alves (wypada na rundę jesienną), Machado (raczej nie zagra w tej rundzie), Wolski (nie trenował w środę)

Informacje: mimo porażki z LEG w tym składzie nie warto/nie bardzo jest jak grzebać. Chyba, że pojawią się problemy zdrowotne. A okazuje się, że nie trenował Rafał Wolski (w środę, o czwartku nie wiemy). Biorąc pod uwagę częste swego czasu problemy zdrowotne pomocnika, należy ostrożnie zakładać, że rzeczywiście może go zabraknąć na spotkanie z Ruchem. Co wtedy? Lisandro na lewej średnio się kiedyś sprawdził, ale może taki wariant z Castanedą na środku wygląda najbezpieczniej? Bo Leandro nie wytrzyma 90 minut. Choć oczywiście można z nim zacząć, a Lisandro wejdzie z ławki.

 

12.11. 15:00 Pogoń Szczecin x Raków Częstochowa

Przewidywany skład:
V. Kovacević - Rundić, A. Kovacević (?), Racovitan - Plavsić (?), Tudor - Berggren (Ż), Koczergin (?) - Nowak, Yeboah - Crnac


Wykluczeni/niepewni gry: Ivi Lopez (planowany powrót do trenigów w styczniu), Zwoliński (5 tygodni), Svarnas, Gryszkiewicz (planowany powrót do treningów w listopadzie), Papanikolau (?)

Informacje: ciężary, bo dużo mądrzejsi po LE nie jesteśmy. Szwarga cały czas ma kilka możliwości na kilku pozycjach, a ciężko ocenić jaka jest hierarchia w składzie. Mecz przed nimi trudny i ważny. Zgadujemy.

13.11. 19:00 Ruch Chorzów x Radomiak Radom

Przewidywany skład:
Kamiński - Bartolewski (Ż), Sadlok, Kasolik - Wójtowicz (M), Michalski (Ż) - Swędrowski,  Podstawski (Ż) - Kozak, Letniowski - Szczepan


Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: nowy trener mówi: “ Kluczowe jest, aby drużyna znów w siebie uwierzyła. Do tej pory naszą siłą był monolit, na tym bazowaliśmy i musimy do tego wrócić. Chciałbym dotrzeć do każdego zawodnika, poznać jego zdanie na temat obecnej sytuacji i swojej pozycji w drużynie” No to cóż, nowe rozdanie, nowe możliwości. Oby coś wyciekło z treningów przed ostatecznym odgadywaniem jedenastki.

12.11. 12:30 Stal Mielec x Górnik Zabrze

Przewidywany skład:
Kochalski - Esselink, Matras, Ehmann  - Getinger, Jaunzems - Guillaumier, Trąbka, Wołkowicz, Domański - Szkurin (Ż)


Wykluczeni/niepewni gry: Pajnowski (?), Wlazło (kontuzja)

Informacje: wygrana z LEG była fajna, przegrana z JAG była niefajna i głosy nt zwolnienia trenera nasiliły się. Wbrew pozorom w wąskiej kadrze Stali można znaleźć kilka rozwiązań, ale konia z rzędem temu kto przewidzi ruchy trenera w tej krytycznej sytuacji.
 

10.11. 20:30 Cracovia x Śląsk Wrocław

Przewidywany skład: Leszczyński  – Macenko, Petkow, Bejger (M), Janasik - Schwarz, Pokorny (Ż) - Samiec-Talar (?), Olsen (Ż), Leiva - Exposito (Ż)

Wykluczeni/niepewni gry: Poprawa (kontuzja - trudno określić kiedy wróci), Konczkowski (uraz?)

Informacje: kiepski mecz z ŁKS-em może poskutkować dwiema zmianami: powrót Bejgera i Samca-Talara do wyjściowej jedenastki.


10.11. 18:00 Warta Poznań x Puszcza Niepołomice

Przewidywany skład: Grobelny – Pleśnierowicz (?), Szymonowicz (Ż), Tiru – Matuszewski, Żurawski (?), Kupczak, Bartkowski (Ż) - Savić (?), Szmyt (M) (Ż) - Eppel

Wykluczeni/niepewni gry: Przybyłko (poważna kontuzja), Zrelak (więzadło - 4 miesięce), Luis, Stavropoulos (urazy - „wiele wskazuje na to, że nie będziemy mieli ich do dyspozycji”)

Informacje: wracają Kupczak i Żurawski po zawieszeniach. Wracają też Kiełb i Kopczyński. Wypada za to Miguel Luis i Stavropoulos. Trener w ostatnich meczach daje nieco mniej czasu Saviciowi, więc opcją mógłby być Maenpaa. Ale kiedy grać ofensywniej, jak nie z Puszczą…

 

11.11. 17:30 Zagłębie Lubin x Widzew Łódź
Przewidywany skład: Ravas – Ciganiks (Ż), Żyro, Silva, Milos (Ż), – Hanousek - Terpiłowski, Alvarez, Kun, Klimek (M)(?) - Sanchez (?)
Wykluczeni/niepewni gry: Szota (uraz - do końca rundy),Pawłowski (rehabilitacja - 4/6 tygodni przerwy), Kerk (rehabilitacja), Ibiza (uraz?)
Informacje: wracają zawieszeni, więc pojawia się dylemat: jak zmieścić w składzie Shehu, Kuna, Hanouska i Alvareza. Kto w tej chwili jest wyżej w hierarchii: Sanchez czy Rondić? Hiszpan strzelił 2 gole w PP, więc może to on dostanie szansę.

11.11. 17:30 Zagłębie Lubin x Widzew Łódź

Przewidywany skład: Dioudis - Kirkeskov, Ławniczak, Nalepa (?), Kłudka (M)(?) - Makowski (?), Dąbrowski - Chodyna (?), Pieńko (M) (?), Wdowiak - Kurminowski (?)

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: licząć PP - 4 porażki z rzędu. Spodziewamy się zmian.

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto