Przewidywane składy [14. kolejka]

Przed Wami przewidywane składy na najbliższą kolejkę. 

Przewidywane składy to podstawa wyboru w LOTTO Fantasy Ekstraklasa. Przed każdą kolejką publikujemy "ramówki" (wstępne przewidywania - środa wieczorem) i wersję ostateczną (piątek około południa). Zachęcamy Was do śledzenia naszych typów, aby zmniejszyć ryzyko zakupu zawodnika, który w najbliższej kolejce nie znajdzie się w pierwszym składzie swojej drużyny. Czytajcie informacje pod grafikami, bo tam staramy się wyjaśniać wątpliwości, zwracać uwagę na istotne punkty i tłumaczyć się z poszczególnych wyborów. Powodzenia!

LEGENDA:

(?) - niepewny gry; szczegóły w informacjach pod grafiką

(M) - młodzieżowiec

(Ż) - zagrożony pauzą w następnej kolejce

(D) - mecz domowy

(W) - mecz wyjazdowy

06.11. 19:00 Górnik Zabrze x Cracovia

Przewidywany skład:
Madejski - Skovgaard, Ghiță (Ż), Hoskonen (?), Kakabadze (?) - Rakoczy (M), Oshima (Ż), Knap (M)(?), Bochnak - Makuch, Śmiglewski (M)(?)

Wykluczeni/niepewni gry: Rasmussen (niby blisko, ale przechodzi kolejne badania), Jaroszyński (ok 7-10 dni), Glik (naderwanie mięśnia przywodziciela, 3 tygodnie)

Informacje: zmiana systemu i wykonawców przyniosła punkt w trudnym spotkaniu z Kolejorzem. W meczu pucharowym, CRA nie zagrała oszałamiającego spotkania, ale przeważała i dość dobrze zabezpieczała tyły. Znaki zapytania pozostają przy Hoskonenie (bo Jugas to jednak filar), przy Knapie (bo będzie rotował z Atanasowem, w PP zagrali razem), przy Kakabadze (bo dopiero wraca, a Rapa miewał lepsze i gorsze mecze). Na szpicy też będą roszady, Śmiglewski kolejny raz trafił do siatki, ale Makuch też walczył dzielnie, a Kallman ma trochę innych zadań)

 

06.11. 19:00 Górnik Zabrze x Cracovia

Przewidywany skład: Bielica - Siplak, Janicki, Szcześniak (Ż), Sekulić (?) - Czyż, Rasak - Lukoszek (M)(?), Kapralik (?), Yokota (Ż) - Krawczyk (?)

Wykluczeni niepewni gry: Podolski (uraz kostki - lekarze przewidują dłuższą przerwę niż trener Urban), Janza (uraz - treningi indywidualne) Pacheco (uraz w PP)

Informacje: nie przewidujemy większych zmian po 5:0 z ŁKS. W PP zagrali 120 minut i to jest jedyne zagrożenie - m.in ze względu na uraz Pacheco, którego niełatwo zastąpić.

03.11. 20:30 Jagiellonia Białystok x Stal Mielec

Przewidywany skład: Alomerović - Wdowik, Dieguez, Skrzypczak, Sacek - Nene (Ż), Kubicki - Naranjo, Hansen (?), Marczuk (M) - Pululu (?)


Wykluczeni/niepewni gry: Imaz, Matysik, Pululu (kontuzje), Romanczuk (kartki)

Informacje: trener mówi: “Porażki są częścią sportu. Wierzę w tę drużynę i jestem przekonany, że niebawem znów będziemy wygrywać”. I my też wierzymy, że poza historiami zdrowotnymi, to nikt w sztabie nie myśli o korektach z powodu porażki z POG. Natomiast kluczowe pytania wciąż pozostają kluczowe ;-) Siemieniec: “Jeszcze nie wiemy, czy któryś z nich (Jesus, Afimico, Miłosz) znajdzie się w wyjściowej jedenastce, zasiądzie na ławce rezerwowych, ale wejdzie z niej na boisko, czy też podejmiemy decyzję, że jest jeszcze zbyt wcześnie na powrót na boisko.” Ostrożnie strzelamy, że Pululu od początku był bliski powrotu, więc jego dajemy do podstawy. Natomiast Miłosz jest dzielnie zastępowany przez Skrzypę, a z Imazem nie warto się spieszyć i lepiej dać mu 30 min z ławki. To zbyt ważny gracz. Z powodu kartek wypada Romanczuk, ale zakładamy, że jego pozycję spokojnie może pokryć dobrze spisujący się Kubicki.

03.11. 18:00 Piast Gliwice x Korona Kielce

Przewidywany skład: Dziekoński (M) - Godinho (Ż), Trojak, Malarczyk, Zator - Hofmeister - Czyżycki, Nono (?), Remacle, Podgórski (?) - Szykawka (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Łukowski (kilka miesięcy przerwy, uszkodzone więzadła krzyżowe przednie w kolanie), Petrow (wypada do końca rundy, konieczność zabieg stawu skokowego i ścięgna Achillesa), Forenc (trenuje indywidualnie), Kwiecień (wirus), Bąk (kostka)

Informacje: mimo absencji w meczu PP, gotowi już będa Briceag i Szykawka. Rumun miał ostatnio tyle przygód zdrowotnych, że chyba jednak nie należy go przewidywać w jedynce. W meczu z Legią II bardzo fajnie pokazał się kolejny raz Deaconu, pytanie czy zasłużył już na podstawę? Wg Kuzery owszem, ale pytanie jak szybko zawodnicy się zregenerują? I kto miałby usiąść? Opcja z Nono-Deaconu-Remacle wydaje się za mało zbalansowana. 120min w tygodniu musi się odbić na zdrowiu piłkarzy. Podgórski wyglądał na poważnie wyczerpanego, a Błanik już jest gotowy do gry. Szykawka miał jakiegoś wirusa, ale już wraca do kadry, więc ostrożnie można zakładać, że to on jest jedynką.

04.11. 20:00 Lech Poznań x Ruch Chorzów

Przewidywany skład: Mrozek - Andersson, Milić (?), Blazic, Pereira - Kvekveskiri, Marchwiński (M)(?) - Velde (Ż)(?), Szymczak (M)(?), Ba Loua - Ishak

Wykluczeni/niepewni gry: Salamon (zawieszenie), Murawski (kartki), Dagerstal (staw skokowy - 3-6 tygodni), Karlstrom (uraz: 7-10 dni), Sobiech (uraz - 2 tygodnie), Marchwiński, Milić (choroby?), Sousa (problemy zdrotowne)

Informacje: mały szpital w Lechu. Podejrzewamy, że do składu wrócą Milić i Marchwiński, których poprzednio zabrakło z powodu choroby. Nie zmienia to faktu, że w pomocy przy kontuzji Karlstroma i zawieszeniu Murawskiego zrobiło się potwornie ciasno. Być może rozsądniejsze będzie wystawienie tam kogoś z akademii, ale nie bardzo są konkretne opcje. Czekamy na powrót do zdrowia Sousy, który zasłabł podczas meczu z ŁKS. Lech mógłby oszczędzić zawodników zagrożonych w meczu z Ruchem, bo za tydzień czeka ich wyjazd do Warszawy, ale mimo wszystko podejrzewamy, że ze względu na nie najlepsze wyniki i wąską kadrę, nie będą na siłę rotować.

05.11. 17:30 Radomiak Radom x Legia Warszawa

Przewidywany skład: Tobiasz (M) – Ribeiro (Ż), Augustyniak (?), Jędrzejczyk (?) - Gil Dias, Wszołek  – Celhaka (?), Slisz -  Gual, Josue - Kramer

Wykluczeni/niepewni gry: 

Informacje: pewna i dobra wygrana z 1.ligowcem to nie powód do stawiania pucharu w gablocie, ale zawsze taki pokaz siły dobrze wpływa na morale. Co teraz? Pozwolić tej ekipie pojechać na dobrych nastrojach do Radomia czy jednak pokazać “mamy wszystko pod kontrolą, robimy swoje rotacje”? Kolejny dobry mecz zagrał Dias, więc pasuje na wahadło. Zestawienie defensywy? Konia z rzędem temu kto odgadnie myśli trenera. Zakładamy, że wraca Ribeiro (w PP nie mógł grać), że Augustyniak jest docelową jedynką i że Jędza zasłużył (choć on powoli już nie będzie podstawowym graczem). Posadzenie Guala i Kramera teraz wydawałoby się po prostu niesprawiedliwe. Ryzykujemy, strzelamy, odgadujemy.

05.11. 12:30 Śląsk Wrocław x ŁKS Łódź

Przewidywany skład: Arndt (?) - Szeliga, Monsalve, Gulen (?), Dankowski - Mokrzycki, Hoti (Z), Małachowski (?) - Ramirez (Z), Fase (?) - Tejan

Wykluczeni/niepewni gry: Letniowski (uraz?)

Informacje: po blamażu z Górnikiem wszystko może się zmienić. Trener może wyciągnąć zawodników, którzy w jego oczach mają więcej charakteru od reszty, co trudno nam ocenić, nie będąc na miejscu. Każdy mógłby mieć znak zapytania. Marciniak ostatnio wyszedł z opaską, ale grał wyjątkowo słabo… W meczu pucharowym piłkarze pokazali charakter i na podstawie tego spodziewamy się kilku zmian. Niewykluczone, że nawet na bramce takowa nastąpi. Pytanie, jak bardzo będą zmęczeni po 120 minutach gry.

 

03.11. 18:00 Piast Gliwice x Korona Kielce

Przewidywany skład: Plach - Katranis (Z), Mosór (M), Czerwiński (Ż), Pyrka (M) - Tomasiewicz (Ż), Dziczek - Kądzior, Chrapek (Ż), Ameyaw - Felix

Wykluczeni/niepewni gry: Wilczek (kontuzja - kilka tygodni), Krykun (uraz głowy)

Informacje: co tu zmieniać? W PP urazu głowy doznał Krykun. Szczepański naciska na Chrapka.

04.11. 15:00 Puszcza Niepołomice x Pogoń Szczecin

Przewidywany skład: Cojocaru - Koutris, Malec, Zech, Wahlqvist - Ulvestad, Gamboa - Grosicki (Z), Gorgon, Biczachczjan (Z) - Kouloúris

Wykluczeni/niepewni gry: Wędrychowski (kontuzja barku), Lisowski (uraz - kilka tygodni), Kurzawa (kartki)

Informacje: za Kurzawę wskakuje Gorgon - kartki i powrót po kartkach.

04.11. 15:00 Puszcza Niepołomice x Pogoń Szczecin

Przewidywany skład: Zych (M) - Jakuba (Ż), Sołowiej, Craciun (Ż),  Mroziński - Serafin, Hajda (Ż)  - Cholewiak, Poczobut - Siemaszko (Ż), Mesanović

Wykluczeni/niepewni gry: Komar (po operacji, 6 tygodni + rehabilitacja), Kidrić (trening indywidualny), Zapolnik (?), Stępień (?)

Informacje: zawodnicy wracają i wypadają, trener rotuje, a Puszcza cały czas przegrywa. Teraz doszła jeszcze porażka w PP i to z 1.ligową Stalą Rzeszów. Sytuacja kadrowa jest niezbyt jasna, a przed PUN paskudnie ciężkie starcie z POG. 

05.11. 17:30 Radomiak Radom x Legia Warszawa

Przewidywany skład: Posiadała (M)(?) - Abramowicz, Rossi, Cestor, Grzesik (Ż) - Kaput (Ż), Luizao (?) - Castaneda, Wolski, Edi Semedo - Henrique

Wykluczeni/niepewni gry: Alves (wypada na rundę jesienną), 

Informacje:  Posiadała trenował z drużyną, więc zakładamy, że temat “drobnego urazu mięśniowego” jest już za nim i będzie mógł wystąpić. Zrobiło się małe zamieszania “dopingowe” wokół Luizao, ale chyba nie ma powodu do obaw, że ten temat go wykluczy z gry. 

05.11. 15:00 Raków Częstochowa x Zagłębie Lubin

Przewidywany skład: V. Kovacević - Rundić, Racovitan, Tudor - Plavsić, Silva - Berggren (Ż), Lederman - Nowak, Yeboah - Crnac

Wykluczeni/niepewni gry: Ivi Lopez (planowany powrót do trenigów w styczniu), Sorescu (10 dni), Arsenić (miesiąc), Zwoliński (5 tygodni), Svarnas, Gryszkiewicz (planowany powrót do treningów w listopadzie), Papanikolau (?)


Informacje: mimo ogromnej przewagi, aż 120 minut męczył się Raków z ŁKSem. Jak bardzo się to odbije na zdrowiu piłkarzy, którzy ciągle mają jakieś mikrourazy lub są po kontuzjach? Z radarów zniknął Papanikolau (dwa mecze na ławce, jede poza kadrą). W PP bardzo w kość dostał Drachal (silne skurcze w końcówce). Priorytetem powinna być teraz liga, ale nie zapominamy, że w tygodniu będzie mecz w Europie.

04.11. 20:00 Lech Poznań x Ruch Chorzów

Przewidywany skład: Kamiński - Bartolewski (Ż), Sadlok, Kasolik - Szymański,  Podstawski (Ż) - Wójtowicz (M), Michalski - Swędrowski, Kozak - Szczepan

Wykluczeni/niepewni gry: Starzyński, Sikora, Buchalik (urazy, choroby)

Informacje: Ruch zdobył punkt na liderze, więc podobnym składem mógłby wyjść na spotkanie z Lechem.

03.11. 20:30 Jagiellonia Białystok x Stal Mielec

Przewidywany skład: Kochalski - Leandro (?), Matras, Esselink  - Getinger, Jaunzems (?) - Guillaumier, Trąbka, Wołkowicz, Domański - Szkurin (Ż)

Wykluczeni/niepewni gry: Pajnowski (?), Wlazło (kontuzja)

Informacje: nie przewidzieliśmy gwałtownych ruchów trenera Kieresia, a ten podjął ryzyko i okazale wygrał w Warszawie. Czy warto grzebać w takiej maszynie? Naturalnie pozostają znaki zapytania przy Leandro czy Wołkowiczu, ale może “wypada” dać im szansę… Młodzieżowiec może wchodzić z ławki lub na nowo wywalczyć sobie skład.

05.11. 12:30 Śląsk Wrocław x ŁKS Łódź

Przewidywany skład: Leszczyński  – Macenko, Petkow, Paluszek, Janasik - Schwarz, Pokorny (Ż) - Samiec-Talar, Olsen (Ż), Leiva - Exposito (Ż)


Wykluczeni/niepewni gry: Poprawa (kontuzja - trudno określić kiedy wróci), Konczkowski (uraz?), Bejger, Żukowski (kartki)

Informacje: za Bejgera najpewniej wskoczy Paluszek. Reszta raczej nie wymaga korekt.04.11. 17:30 Widzew Łódź x Warta Poznań

Przewidywany skład: Grobelny – Stavropoulos, Szymonowicz (Ż), Tiru – Matuszewski, Luis, Maenpaa, Bartkowski (Ż) - Savić, Szmyt (M) (Ż) - Eppel

Wykluczeni/niepewni gry: Przybyłko (poważna kontuzja), Zrelak (więzadło - 5 miesięcy), Kopczyński, Kiełb (urazy?), Kupczak, Vizinger, Żurawski (kartki)

Informacje: kiepska sytuacja kartkowa, ale przez to nieco łatwiej było przewidywać skład.

04.11. 17:30 Widzew Łódź x Warta Poznań

Przewidywany skład: Ravas – Ciganiks (Ż), Żyro, Silva (?), Milos (Ż), – Kun - Terpiłowski, Alvarez, Przybułek (M), Klimek (M) - Rondić (?)

Wykluczeni/niepewni gry: Szota (uraz - do końca rundy),Pawłowski (rehabilitacja - 4/6 tygodni przerwy), Kerk (rehabilitacja), Hanousek, Shehu (kartki), Ibiza (uraz?)

Informacje: dramatyczna sytuacja kadrowa. Dwóch pomocników wypadło przez kartki.

05.11. 15:00 Raków Częstochowa x Zagłębie Lubin

Przewidywany skład: Dioudis - Kirkeskov, Ławniczak, Kopacz (Ż), Kłudka (M)(?) - Poletanović (?), Dąbrowski - Chodyna, Pieńko (M) (?), Wdowiak - Munoz (?)

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: czy to czas, aby do składu wrócił Kłudka? A kiedy od początku zagra Mróz? A może na Raków lepszy będzie jednak Bułeca?

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto