10 ważnych pytań i odpowiedzi

Największy piłkarski konkurs w Polsce wystartował. Przygotowaliśmy dla Was garść informacji, które warto wiedzieć przed startem rundy jesiennej, a także później.

>> NOWE ZASADY - Jak się zalogować?

1. Stworzyłem drużynę, ale nie jestem zadowolony. Czy mogę coś jeszcze zmienić?
- Tak. Do czas rozpoczęcia 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy, a dokładniej
do piątku, 15 lipca, do godziny 17:45, możemy w swojej drużynie robić nieograniczoną liczbę transferów, przesuwać zawodników z rezerwy do składu podstawowego i odwrotnie, a także wyznaczać kapitana i jego zastępcę.

2. Jak przesunąć zawodnika z rezerwy do składu podstawowego?
- Bardzo prosto na dwa sposoby. Albo na diagramie boiska łapiemy koszulkę zawodnika rezerwowego i przeciągamy w miejsce zawodnika podstawowego, który zostanie rezerwowym (mechanizm drag&drop), albo klikając w niebieski przycisk akcji, znajdujący się przy nazwisku piłkarza.
PAMIĘTAJMY, żeby zatwierdzić te operacje przyciskiem
ZAPISZ SKŁAD

3. Czy mogę założyć więcej niż jedną drużynę?
- Jedna osoba może mieć w konkursie nawet
5 klubów. Wystarczy kliknąć w menu po zalogowaniu w zakładkę MOJE DRUŻYNY, a następnie w "+ dodaj nową".

4. Przez pomyłkę wybrałem nie tę ligę klubową co trzeba. Co teraz?
- Przy nazwie Twojego klubu (prawy górny róg po zalogowaniu) znajduje się przycisk
EDYCJA. Wchodzimy w ustawienia konta i poprawiamy. UWAGA! Korekty w ligach klubowych możemy robić tylko i wyłącznie do startu rundy. Później możliwość zmiany zostanie zablokowana.

5. Jak wyzwać innego menedżera na POJEDYNEK?
- Wystarczy wejść z klasyfikacji w jego drużynę, a następnie kliknąć w przycisk
WYZWIJ. Najłatwiej jednak skorzystać z wyszukiwarki drużyn z panelu MOJE POJEDYNKI. Trzeba być zalogowanym. Wpisujemy nazwę szukanej drużyny, po jej wyświetleniu tuż obok nazwy pojawi się przycisk WYZWIJ NA POJEDYNEK.

6. Czy już po rundzie inauguracyjnej dwa darmowe transfery są przed każdą kolejką?
- Tak. Przed KAŻDĄ KOLEJKĄ można dokonać dwóch darmowych transferów. Każdy następny to minus 3 punkty odjęte ze zdobyczy punktowych drużyny w najbliższej rundzie spotkań. Np. po 1. kolejce sprzedam czterech piłkarzy, w 2. kolejce na starcie będę miał minus 6 punktów.
UWAGA! Raz w trakcie edycji uczestnik posiadajacy wersję Premium, może skorzystać z tzw. Dzikiej karty. Dzika karta uprawnia do przeprowadzenia nielimitowanej liczby transferów bez ponoszenia prowizji.

7. Taka sytuacja. Po 1. kolejce w poniedziałek dokonam dwóch darmowych transferów, ale w piątek przed 2. rundą spotkań uznam, że chciałbym jednak zmienić te wcześniejsze. Co wtedy?
- Najlepiej dokonać transferów powrotnych i zrobić nowe. Na koniec liczy się różnica w Waszym składzie między kolejką wcześniejszą a bieżącą. Jeżeli w składzie po roszadach będzie dwóch nowych piłkarzy, to tak jakbyście dokonali dwóch transferów, a więc prowizja nie zostanie pobrana. Jeżeli różnica w składach między poprzednią kolejką a bieżącą będzie wynosić trzech piłkarzy, to prowizja wyniesie minus 3 punkty.

8. Gdzie sprawdzić wykonane transfery?
- Po wejściu w
ZRÓB TRANSFERY (w boksach nawigacyjnych po prawej stronie), pod boiskiem obok przycisku DZIKA KARTA znajduje się link HISTORIA TRANSFERÓW.

9. Może nie zagrać mój podstawowy zawodnik, ale w rezerwie mam piłkarza, który na pewno zagra. Kiedy mogę spodziewać się dopisania dorobku punktowego rezerwowego?
- Pamiętajcie, że ewentualne punkty rezerwowych lub podwojone punkty wicekapitana, jeśli nie zagra kapitan, są doliczane do dorobku drużyny dopiero po ostatnim meczu danej kolejki.

10. Gdzie mogę śledzić informacje dotyczące konkursu Fantasy Ekstraklasa?
- Wszystkie najważniejsze informacje publikujemy na
naszym FACEBOOKU lub TWITTERZE. Na pewno warto śledzić dział WIADOMOŚCI, bo w tym miejscu będą pojawiać się wszystkie istotne wiadomości.
No i koniecznie zaglądajcie na
EKSTRAKLASA.ORG

Więcej odpowiedzi na pytania znajdziecie w ZASADACH KONKURSU

Nie czekaj! Załóż drużynę już dziś i wygraj.
Zarejestruj się i walcz o cenne nagrody!


Załóż konto